трудові відносини з мобілізованими

Модератор: Бєлєвцова Людмила

трудові відносини з мобілізованими

svetlana.b » 14 лютого 2015, 16:08

Працівника мобілізовано 19 березня 2014 року із збереженням за ним місця роботи, займаної посади та середньої заробітної плати, але не більше ніж на один рік від дати призову.
1.Працівник не приступає до виконання своїх посадових обов’язків 20 березня 2015 року. Які дії кадрової служби в такому випадку?
2.Якщо працівник з’явився на своє робоче місце і хоче звільнитись в зв’язку з продовженням служби за контрактом – чи правильно його звільнити з посади на підставі пункту 3 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України, у зв’язку з призовом працівника на військову службу?
Можливо є зміни в законодавстві щодо продовження терміну збереження за мобілізованими місця роботи, займаної посади та середньої заробітної плати в разі продовженням ним служби за контрактом?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 21:01
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: трудові відносини з мобілізованими

Вітковська Ольга » 18 лютого 2015, 17:25

зміни є, але вони
Так, 08.02.2015 г. вступил в силу Закон Украины «О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усовершенствования порядка прохождения военной службы и вопросов социальной защиты граждан Украины, проходящих военную службу во время особого периода» от 15.01.2015 г. № 116-VIII (далее – Закон № 116).
Этим документом ст. 119 КЗоТ дополнили новым абзацем четвертым следующего содержания: «За работниками, которые были призваны во время мобилизации, на особый период и подлежат увольнению с военной службы в связи с объявлением демобилизации, но продолжают военную службу в связи с принятием на военную службу по контракту, сохраняются место работы (должность), средний заработок на предприятии, в учреждении, организации независимо от подчинения и формы собственности, более чем на один год».
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 278
З нами з: 03 лютого 2014, 07:34
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: трудові відносини з мобілізованими

svetlana.b » 19 лютого 2015, 20:44

Дякую. Будемо діяти відповідно до внесених змін.
Хоча поняття "більш чим на рік" для кадровика дуже не конкретне. Більш зрозумілим було б, наприклад, формулювання "на період заключення конкракту". Бо більш чим на рік... - це до якого часу? Після контракту особа може ще якийсь час і не працювати з різних причин (це також буде більш чим на рік), а потім посилаючись на вказану норму КЗпП, звернутись до роботодавця з вимогою поновити на роботі і виплатити заробітну плату. І за весь цей час роботодавець повинен не лише зберігати посаду, а й виплачувати заробітну плату. Зрозуміло, що такі зміни зумовлені ситуацією в країні, однак, діяти в правовому полі при таких нормативно-правових актах дуже складно.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 21:01
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей