Відрядження

Модератор: Бєлєвцова Людмила

Відрядження

Tany » 11 квітня 2014, 14:05

Працівник був направлений у відрядження з 04.04.14 по 06.04.14 терміном 3 дні.
05.04 та 06.04 були вихідними субота та неділя, метою відрядження був супровід вихованців, що приймають участь у конкурсі. Що робити з вихідними днями, на які припадає відрядження? Іх оплачувати в подвійному розмірі чи надати працівнику дні для відпочинку?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 74
З нами з: 04 лютого 2014, 12:50
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Відрядження

Ковшова Олена » 14 квітня 2014, 14:32

Відповідь на ваше запитання містить лист Міністерства соціальної політики України від 19.09.12 р. № 321/13/133-12 "Про компенсацію за роботу у вихідний день".

Мінсоцполітики наголошує, що залучення працівників до роботи у вихідні дні провадять за письмовим наказом (розпорядженням) роботодавця. При цьому робота у вихідний день може компенсуватись за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі (ст. 72 КЗпП).

Отже, спосіб компенсації у вихідний день (надання іншого вихідного дня чи підвищеної оплати) визначають за згодою сторін трудового договору, і в наказі про залучення працівників до роботи у вихідний день. Тобто, роботодавець повинен конкретно зазначити, у який саме спосіб працівникові компенсують роботу у вихідний день.

Якщо працівник обирає інший день відпочинку, то для кожного працівника його доцільно визначати в наказі (розпорядженні) про залучення окремих працівників до роботи у вихідний день. Якщо цього не зроблено, працівник не вправі самовільно визначати інший день відпочинку.

До речі, питання щодо термінів надання іншого дня відпочинку у порядку компенсації за роботу у вихідний день законодавчо не врегульовано. Оскільки мова йде про відходження від правил про мінімальну тривалість щотижневого безперервного відпочинку (ст. 70 КЗпП), день відпочинку, у порядку компенсації за роботу у вихідний день, треба надавати по можливості через найкоротший проміжок часу після роботи у вихідний день. Але сторони не позбавлені права домовитись про надання іншого дня відпочинку, приурочивши його, наприклад, до початку чи кінця відпустки.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 122
З нами з: 03 лютого 2014, 07:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Відрядження

Tany » 15 квітня 2014, 14:13

Дякую за відповідь, лист прочитала і зробила так видали наказ про залучення працівника до роботи у вихідні дні, в наказі вказали, що працівнику надаються інші вихідні дні, а саме пн. 07.04 і вт 08.04, в табелі обліку робочого часу проставлено відрядження на 05.04 та 06.04., а 07.04. і 08.04 проставлено позначку Ін - інший невідпрацьований час(так радить Міністерство соціальної політики в своєму листі). Тепер виникає питання, якщо оплата відряджень здійснюється з середнього заробітку то я оплачу роботу у вихідні дні виходячи з середнього заробітку в одинарному розмірі?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 74
З нами з: 04 лютого 2014, 12:50
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Відрядження

Ковшова Олена » 18 квітня 2014, 07:54

Так, оплату за ці дні здійснюють як за звичайне відрядження.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 122
З нами з: 03 лютого 2014, 07:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
cron