навчальна відпустка та сумісництво

Модератор: Бєлєвцова Людмила

навчальна відпустка та сумісництво

Бєлєвцова Людмила » 06 лютого 2014, 17:50

Сумісництво досить розповсюджено у бюджетній сфері. Тому на практиці виникають запитання з приводу окремих нюансів щодо роботи працівників на умовах сумісництва.
Наприклад, цікавить можливість надання працівникам-сумісникам додаткових оплачуваних відпусток у зв'язку з навчанням.
Одразу відзначимо, така відпустка на роботі за сумісництвом не надається.
Разом із тим на період додаткової оплачуваної відпустки у зв'язку з навчанням, яка надається за основним місцем роботи, на роботі за сумісництвом працівник може скористатися відпусткою без збереження заробітної плати. При цьому, якщо за вказаних обставин працівник виявив бажання скористатися відпусткою без збереження заробітної плати, то роботодавець надає її в обов'язковому порядку.
Якої тривалості надається відпустка без збереження заробітної плати у такому випадку? На термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи.
Підкреслюємо, відпустка без збереження заробітної плати надається лише у разі, якщо працівник виявив бажання скористатися нею.
Тоді слід відзначити й про дещо зворотну ситуацію. Наприклад, за викладених обставин працівник не бажає користуватися відпусткою без збереження заробітної плати за сумісництвом. У такому разі працівник може працювати за сумісництвом у період знаходження за основним місцем роботи у додатковій оплачуваній відпустці у зв'язку з навчанням.
До речі, розгорнуту відповідь з цього приводу можна переглянути у “Віснику бюджетної організації”, 2014, № 2, с. 30.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 104
З нами з: 03 лютого 2014, 07:45
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей