Заміна на час тимчасової відсутності

Модератор: Бєлєвцова Людмила

Заміна на час тимчасової відсутності

Світлана » 17 червня 2014, 19:46

Згідно посадової інструкції спеціаліста I категорії державної реєстрації актів цивільного стану на час тимчасової відсутності його обов’язки виконує секретар виконкому. Але в зв’язку з кадровими змінами в керівному складі міської ради та виконкомі міської ради керуючу посаду займає тільки секретар ради з 16.05.2014, який діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та виконує обов’язки міського голови.
Роботу спеціаліста I категорії ДРАЦС ніхто не має можливості виконувати, тому що не мають відповідних знань та працюють в іншій галузі ОМС.
Просимо надати роз’яснення та допомогти у вирішенні вищезазначеного питання, а саме:
1. Чи має право секретар ради змусити спеціаілста I категорії з організаційної та кадрової роботи (за посадовою інструкцією замінює завідуючу Військово-обліковим бюро) замінювати спеціаліста I категорії ДРАЦС на час його відсутності?
2. Якщо юрист міської ради працює за строковим трудовим договором (не є штатним працівником), чи має він право замінювати спеціаліста I категорії ДРАЦС?
3. Хто в цій ситуації повинен виконувати обов’язки спеціаліста I категорії ДРАЦС на час його відсутності?
Таким чином, на сьогодняшній день залишається невирішеним питання щодо заміни спеціаліста I категорії ДРАЦС на час його відсутності.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 17 березня 2014, 19:47
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Заміна на час тимчасової відсутності

Бєлєвцова Людмила » 24 червня 2014, 16:25

1. Змусити спеціаліста виконувати обов’язки тимчасово відсутнього працівника ви не можете. Згода спеціаліста на виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника обов’язкова (п. 2 постанови Ради Міністрів СРСР від 04.12.81 р. № 1145).
2. Не зовсім зрозуміло: виходить що фактично юрист працює за строковим трудовим договором, але знаходиться позаштатом? Справа у тому, що працівники, які працюють за строковим трудовим договором, входять до штату. З ким конкретно такий юрист уклав строковий трудовий договір? Можливо ви маєте на увазі інший вид договору?
Якщо юрист дійсно не входить до штату виконкому міської ради, то він не може виконувати обов’язки тимчасово відсутнього працівника. Причина: виконувати обов’язки тимчасово відсутнього працівника має право лише працівник тієї ж самої установи, організації, у вашому випадку – виконкому міської ради. Але, якщо знов-таки юрист позаштатом (не ваш працівник), то з ним на час відсутності спеціаліста можна укласти строковий трудовий договір.
3. Погоджуюсь, що при обмеженому штаті працівників перекладати навіть на час відпусток обов’язки тимчасово відсутніх працівників на інших працівників досить складно. Так розумію, що ви привели усіх, хто взагалі може виконувати обов’язки тимчасово відсутнього спеціаліста I категорії ДРАЦС. Тому раджу ще раз переговорити із спеціалістом I категорії з організаційної та кадрової роботи – можливо, він погодиться виконувати обов’язки свого колеги на час його відсутності. Якщо міська рада не скасувала доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника – зацікавте його матеріальною стороною цього питання.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 104
З нами з: 03 лютого 2014, 07:45
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Харків

Re: Заміна на час тимчасової відсутності

Пишта Светлана » 24 червня 2014, 19:26

2. Юрист уклав «Строковий трудовий договір» з міським головою міської ради до кінця року.
Чи має право в даній ситуації виконувати обов’язки спеціаліста ДРАЦС секретар ради?
Спеціаліст ДРАЦС входить до штату міської ради, але підпорядкований юстиції, чи маємо право звернутися до юстиції відносно питання заміни?
Аватар користувача
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 24 червня 2014, 19:08
Звідки: Украина, Украинск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Заміна на час тимчасової відсутності

Бєлєвцова Людмила » 25 червня 2014, 14:59

Виходить, що юрист також входить до штату виконкому міської ради. У такому випадку він може виконувати обов’язки тимчасово відсутнього спеціаліста ДРАЦС.
Що стосується секретаря, то судячи із попередніх повідомлень, він на цей час виконує обов’язки голови міської ради. Сумніваюсь, що у нього знайдеться час виконувати обов’язки спеціаліста ДРАЦС. Якщо ж секретар зайнятий лише виконанням своїх обов’язків, то як свідчить посадова інструкція спеціаліста ДРАЦС (знов ж таки повертаюсь до першого повідомлення) то секретар повинен виконувати обов’язки такого спеціаліста за його тимчасовій відсутності. Звісно, таке повинно бути вказано й у посадовій інструкції самого секретаря.
Якщо спеціаліст ДРАЦС дійсно підпорядкованій управлінню юстиції, то ви або спеціаліст ДРАЦС можете звернутися до відповідного органу для з’ясування питання, хто саме може виконувати обов’язки тимчасово відсутнього (через знаходження у відпустці, на лікарняному) спеціаліста ДРАЦС.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 104
З нами з: 03 лютого 2014, 07:45
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Харків

Re: Заміна на час тимчасової відсутності

Федченко Леся » 29 серпня 2014, 14:18

На жаль, покласти виконання обов’язків спеціаліста ДРАЦС на іншу особу, окрім секретаря ради – неможливо.
По-перше, виконання секретарем ради цих обов'язків на час відсутності спеціаліста ДРАЦС прямо передбачено у його посадовій інструкції.
По-друге, здійснювати державну реєстрацію актів цивільного стану не може будь-який працівник ради чи виконкому. Обов'язки з державної реєстрації актів цивільного стану покладаються на відповідну особу окремим розпорядженням голови (у вашому випадку - міського голови), одночасно з чим на особу покладається відповідальність за облік, зберігання
та витрачання бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Заміна на час тимчасової відсутності

leonty.tatiana » 26 вересня 2014, 13:31

Відповідно до Постанови КМУ №65 від 01.03.2014 "Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету" зі змінами п. 15 викладений в такій редакції: Здійснення заповнення вакантних посад за умови забезпечення у повному обсязі у межах затвердженого фонду оплати праці усіх обов’язкових виплат із заробітної плати працівникам.
З цього входить, що на час лікарняного листа (допологового та післяпологового) установа може заповнити вакансію, прийнявши на роботу іншого працівника та в подальшому подовжити йому роботу на час відпустки по догляду за дитиною основного працівника?
Дякую за консультацію.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 26 вересня 2014, 13:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Заміна на час тимчасової відсутності

Вітковська Ольга » 26 вересня 2014, 15:18

на час лікарняного листа (допологового та післяпологового) та відпустки по догляду за дитиною посада не є вакантною
тому п.15 постанови № 65 на цей випадок не поширююється
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 278
З нами з: 03 лютого 2014, 07:34
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Veta і 3 гостей