Прийом на роботу. Записи у трудовій.

Модератор: Бєлєвцова Людмила

Прийом на роботу. Записи у трудовій.

Ксенія » 21 серпня 2014, 15:24

Допоможіть будь ласка у мене така ситуація. Приймали мене по конкурсу на посаду державного службовця (спеціаліст з бухгалтерського обліку І категорії) селищної ради на період декретної відпустки основного працівника в наслідок чого було зроблено розпорядження № 17 від 25.09.2002 року такого змісту:
«1. Призначити Сидоренко Н.И. на посаду спеціаліста з бухгалтерського обліку І категорії з 25.09.2002 року на час декретної відпустки Мірошниченко М.М.
2. Відповідно до статті 14,15 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» № 2493-ІІІ від 7 червня 2001 року присвоїти Сидоренко Н.И.13 ранг посадової особи місцевого самоврядування (сьомої категорії посад)
3. Згідно статті 11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493-ІІІ від 07.06.2001 року Сидоренко Н.И. скласти присягу посадової особи місцевого самоврядування.»
Та внесено наступну запис у трудову книжку:
«Призначити на посаду спеціаліста з бухгалтерського обліку на час декретної відпустки основного працівника. Мірошниченко М.М.»
У трудовій книжці розпорядження № 5 від 25.09.2002 року а у книзі розпоряджень №17 від 25.09.2002 року

Чи правомірно і коректно проведено розпорядження на прийом на роботу і запис у трудову, яким чином можна внести зміни у розпорядження та трудову книжку? Які при цьому потрібно зробити записи?
У розпорядженні мене насторожує що немає слів внаслідок проходження конкурсу. Та і номера розпорядження і трудової не збігаються.
Заздалегідь вдячна за допомогу.
:?:
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 23
З нами з: 29 травня 2014, 07:12
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Прийом на роботу. Записи у трудовій.

Бєлєвцова Людмила » 22 серпня 2014, 10:26

Доброго дня, Ксенія! Дійсно, помилки є. Почнемо з розпорядження. Його необхідно відкоригувати шляхом внесення до нього змін іншим розпорядженням. Причина: трудове законодавство не містить визначення декретна відпустка. Скоріше за все мається на увазі відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Тобто у розпорядженні повинно міститися формулювання: «… на строк відпустки для догляду за дитиною віком до трьох років (прізвище, ім’я та по батькові основної працівниці) до дня фактичного виходу зазначеної працівниці з відпустки». Що стосується номера розпорядження, то у трудовій книжці вказують номер того розпорядження, яким вам призначили на посаду.
Переходимо до трудової книжки. Дивіться, у трудовій книжці не вказують про період роботи на посаді працівниці, яка перебуває у соцвідпустці для догляду за дитиною договором. Для виправлення раніше внесеного запису здійснюють запис, в якому вказують:
- графі 1 – порядковий номер запису;
- графі 2 – дата внесення змін;
- графі 3 – номер запису, який є недійсним, та текст необхідного запису. Наприклад: «Запис за № … є недійсним. Прийнято на посаду …»;
- графі 4 – дату та номер наказу (розпорядження) роботодавця, запис з якого невірно внесений до трудової книжки. Тобто реквізити розпорядження повторюють.
Помилки у таких записах може здійснити лише роботодавець, який здійснив такий неточний запис (п. 2.6 Інструкції № 58).
Що стосується конкурсу, то в Інструкції № 58 чітко не сказано про відображення у трудовій книжці інформації про прийняття за конкурсом. У той же час Нацдерслужба у роз’ясненні, розміщеному на офіційному сайті, наполягає на відображенні у записі трудової книжки відомостей про конкурс. Ознайомтеся із ним тут: http://nads.gov.ua/control/uk/publish/a ... c266199067. На практиці зазначають і у трудовій книжці, і у розпоряденні вказівку "як такий,що пройшов за конкурсом".
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 104
З нами з: 03 лютого 2014, 07:45
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Харків

Re: Прийом на роботу. Записи у трудовій.

Ксенія » 22 серпня 2014, 12:51

Бєлєвцова Людмила

Вдячна вам за допомогу.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 23
З нами з: 29 травня 2014, 07:12
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість