Співробітництво на практиці

Співробітництво на практиці

Брусенцова Яна » 30 грудня 2014, 09:33

Громади почали активно використовувати інструмент «співробітництво територіальних громад».

У Мінрегіоні відбулася чергова зустріч з представниками органів місцевого самоврядування щодо імплементації основних положень Закону України «Про співробітництво територіальних громад». Цього разу Департамент з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіону надав консультації представникам районної ради та органів місцевого самоврядування Віньковецького району Хмельницької області за їх ініціативою.

На початку грудня 2014 року у цьому районі укладено два договори про співробітництво територіальних громад в частині спільного фінансування (утримання) місцевої пожежної охорони (4 сільські територіальні громади) та в частині створення спільного комунального підприємства «Шляхрембуд» (8 сільських територіальних громад).

У Мінрегіоні привітали таку активність громад. За словами директора департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади Сергія Шаршова, такий інструмент як «співробітництво територіальних громад» дає реальну можливість громадам вирішити ті проблеми, які роками «нависали» тягарем через брак фінансування.

Нагадаємо, у червні 2014 року за ініціативою Мінрегіону Верховна Рада України прийняла Закон «Про співробітництво територіальних громад». Документ визначає, що співробітництво територіальних громад - відносини між двома або більше територіальними громадами, що здійснюються на договірних засадах у визначених Законом формах з метою забезпечення соціально-економічного, культурного розвитку територій, підвищення якості надання послуг населенню на основі спільних інтересів та цілей, ефективного виконання органами місцевого самоврядування визначених законом повноважень.

На сьогоднішній день лідерами у питанні співробітництва територіальних громад є Хмельницька, Полтавська та Чернігівська області.

(За матеріалами офіційного сайта Мінрегіона http://www.minregion.gov.ua)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей