Яресько про децентралізацію

Яресько про децентралізацію

Брусенцова Яна » 12 лютого 2015, 09:14

Міністр фінансів: Реформи, зроблені в межах фінансової децентралізації, дали поштовх до змін у інших сферах.

11 лютого Міністр фінансів України Наталія Яресько під час розширеного засідання Уряду за участю Президента України, Голови Парламенту та голів обласних державних адміністрацій розповіла про стан проведення реформування міжбюджетних відносин й прийняття місцевих бюджетів, встановлення місцевих податків та зборів.

Так, Наталія Яресько зазначила, що дана реформа передбачає внесення змін до Конституції, прийняття пакету законопроектів щодо адміністративної реформи, а також зміни до Бюджетного і Податкового кодексів з урахуванням нових повноважень місцевих органів влади.

«Наші перші реформи зроблені в межах фінансової децентралізації. На нашу думку, ми зрушили з мертвої точки і дали поштовх до змін у інших сферах», - запевнила Міністр.

Наталія Яресько також звернула увагу на те, що міжнародні партнери України підтримують проведення реформи міжбюджетних відносин: «Місія МВФ з питань децентралізації, яка працювала у Міністерстві фінансів з 18 листопада по 2 грудня 2014 року, позитивно оцінила заплановані тоді зміни до Бюджетного кодексу України та напрямки реформи міжбюджетних відносин».

Разом з тим, за словами Міністра, перші результати показали, що не усі були готовими до таких змін. Суттєві зміни передбачають запровадження нових підходів.

По-перше, це перехід до повної бюджетної самостійності у формуванні та виконанні місцевих бюджетів, відмова від балансування місцевих бюджетів та перехід до горизонтального вирівнювання, перехід від триступеневої бюджетної системи до двоступеневої тощо.

По-друге, це формування ресурсної бази місцевих бюджетів. Як пояснила Наталія Яресько, даний підхід полягає у розширенні доходних джерел шляхом передачі доходів з державного бюджету, запровадження нових видів платежів та розширення бази оподаткування діючих.

Не менш важливою є реалізація державної політики у освіті та охороні здоров’я, яка дозволить підвищити відповідальність галузевих Міністерств та змінити механізм фінансування шляхом надання прямої субвенцій з державного бюджету.

(За матеріалами офіціного сайту Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publis ... =244276429)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість