Офіси для впровадження реформ децентралізації

Офіси для впровадження реформ децентралізації

Брусенцова Яна » 25 березня 2015, 13:50

Офіси з впровадження реформ незабаром відкриються у кожному регіоні України (24.03.15 р.)


Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко обговорив питання відкриття Офісів по впровадженню реформ у всіх регіонах України під час зустрічі з Адміністратором Програми розвитку ООН (ПРООН), заступником Генерального секретаря ООН Хелен Кларк.

Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що зараз триває процес відкриття в кожній області України Офісів по впровадженню реформ: "Ми вважаємо, що це прискорить питання децентралізації та реформи місцевого самоврядування в Україні, зміни адміністративно-територіального устрою, добровільного об’єднання громад, надання публічних послуг. Крім того, це сприятиме пришвидшенню впровадження електронного урядування».

Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що Офіси не будуть урядовими структурами, а створюватимуться на базі активістів місцевих громада за підтримки Уряду. При цьому, за словами Геннадія Зубка, «дуже важливе питання - підготовка людей на місцях, тому що коли стає питання про кредитні ресурси, інші програми розвитку потрібно розуміти, хто буде виконувати ці програми і хто буде працювати з такими кредитними ресурсами.

Наразі існує потреба у проведенні консультацій на місцях – від кожної громади надходять запити експертів і фахівців щодо територіального об’єднання та децентралізації. Так як Офіси реформ координуватимуть роботу з місцевими громадами ПРООН запропоновано активно долучитись до співпраці. Також Офіси реформ допоможуть у складанні Перспективних планів об’єднання громад, що є важливою складовою розвитку територій.

Хелен Кларк схвально оцінила ініціативу зі створення Офісів реформ: «Це дуже багатообіцяюча ініціатива, і ми маємо вивчити інформацію для того, щоб розуміти як можна співпрацювати». Заступник Генерального секретаря ООН підтримала необхідність «навчати людей на місцях у контексті децентралізації, тому що дуже часто, коли передаються повноваження - люди не готові їх прийняти».

(За матеріалами офіційного сайту АМУ: http://www.auc.org.ua/news/ofisi-z-vpro ... ni-ukraini)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість