Звітність по військовому збору.

Звітність по військовому збору.

Любов_Р » 15 серпня 2014, 09:20

Доброго дня!
Чи вже відомо процедура звітності по військовому збору?
Аватар користувача
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 53
З нами з: 17 червня 2014, 12:38
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Звітність по військовому збору.

Козіна Віра » 15 серпня 2014, 10:19

08.08.14 р. Міндоходів оприлюднило на своєму офіційному веб-сайті роз’яснення «Актуальні питання-відповіді по військовому збору».
У роз’ясненні вказано, що:
1. Військовий збір встановлюється тимчасово, до 01.01.15 р. (п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX Податкового кодексу України, далі - ПК).
2. Платниками військового збору згідно з п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПК є:
- фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
- податковий агент.
3. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПК).
4. Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПК).
5. Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 ПК (п.п. 1.5 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПК).
6. Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПК для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПК (1,5 % від об’єкта оподаткування).
Повний текст Роз’яснень розміщений на офіційному вес-ресурсі мін доходів, режим доступу: http://www.profiwins.com.ua/uk/letters- ... -0808.html, а також внесений на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (у категорії 132).
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Звітність по військовому збору.

Козіна Віра » 15 серпня 2014, 10:42

На разі у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі Міндоходів "ЗІР" у підрозділі "Запитання-відповіді з бази знать" за кодом 132 розміщено вже 10 роз'яснень з приводу особливостей оподаткування військовим збором.
Режим доступу до ресурсу: http://zir.minrd.gov.ua/main/bz/view/?src=ques
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Які доходи за ЦП д-ром підлягають оподаткуванню військ. збор

Козіна Віра » 15 серпня 2014, 10:54

Ось, що з цього приводу оз'яснюють податківці:
Згідно з п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Кодексу для цілей Розділу IV Кодексу заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Вступаючи у трудові відносини з підприємствами, працівники укладають трудові договори.
Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Виконання робіт, надання послуг фізичною особою може здійснюватися як на підставі трудового договору , так і на інших юридичних підставах, зокрема на підставі цивільно-правового договору.
Відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.
Тобто, під об’єктом оподаткування військовим збором розуміється дохід, який нараховується (виплачується, надається) платнику податку у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно – правовими договорами. Результатом цивільно – правового договору є факт виконання робіт (надання послуг).
За цивільно-правовими договорами (договором підряду/договором про надання посуг) оплачується виконана робота/надана послуга, що у межах бухгалтерського обліку підтверджується первинними документами, зокрема, актами виконаних робіт (актами приймання – передачі).
Згідно зі статтею 837 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ) за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу.
За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (частина перша ст. 901 ЦКУ).
Отже, для цілей оподаткування військовий збором факт оплати у межах цивільно-правового договору (договору підряду/договору про надання послуг) кваліфікується як об’єкт оподаткування.
Таким чином оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт /надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання – передачі) на підставі яких провадиться їх оплата.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Звітність по військовому збору.

Трохименко Людмила » 18 серпня 2014, 10:26

Любов_Р написав:Доброго дня!
Чи вже відомо процедура звітності по військовому збору?

Доброго дня!
На сьогодні питання щодо звітності по військовому збору залишається відкритим.
Отже, процедура звітності поки що невизначена.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 226
З нами з: 03 лютого 2014, 07:54
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Звітність по військовому збору.

Lana1000 » 07 січня 2015, 02:45

Трохименко Людмила написав:
Любов_Р написав:Доброго дня!
Чи вже відомо процедура звітності по військовому збору?

Доброго дня!
На сьогодні питання щодо звітності по військовому збору залишається відкритим.
Отже, процедура звітності поки що невизначена.

процедура звітності все ще невизначена?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 46
З нами з: 05 червня 2013, 12:56
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская область

Re: Звітність по військовому збору.

освіта21431 » 13 січня 2015, 20:16

У мене мабуть також не відповідь, а питання щодо розміру внесків, терміну його дії та звітності?!
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 21
З нами з: 13 грудня 2014, 16:28
Звідки: Николаев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Николаевская Область

Re: Звітність по військовому збору.

Гуль Тетяна » 22 січня 2015, 13:10

Механизм удержания и уплаты ВС, а также его ставка не поменялись. Изменения коснулись только продления взимания военного сбора (до вступления в силу решения ВРУ о завершении реформы Вооруженных сил Украины) и расширения базы обложения ВС (теперь военный сбор взимается не только с зарплаты работников и вознаграждений по ГПД, но и с доходов, которые ключаются в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход).
Так же как и ранее удерживать ВС нужно с начисленного дохода, при этом уменьшать базу обложения военным сбором на сумму ЕСВ и НСЛ не нужно.
Как удерживается ВС с 1 января 2015 года с некоторых видов дохода см. "Оплата труда", 2015, № 2, с. 11.

Относительно отчетности по военному сбору отметим: на сегодняшний день этот вопрос остается открытым. Отчетности по военному сбору пока нет.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 300
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Звітність по військовому збору.

Olga_K » 11 лютого 2015, 14:22

в програмі МЕДОК в розділі новин:
Мінфін наказом від 13.01.2014 р. №4 затвердив:
- форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ)*;
- Порядок його заповнення та подання податковими агентами.
Нову форму, як і передбачалося, доповнили ще одним розділом - "Розділ II. Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір", в якому відображатимуться лише загальні суми:
...
- нарахованого, виплаченого доходу, загальна сума нарахованого та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору (рядок "Військовий збір" ).

Усі ці дані відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками).
Зверніть увагу, що в формі №1-ДФ не зазначаються відомості про фізособу - платника податку, якій нараховані доходи:
...
•з яких утримується військовий збір.
Розділ I "Суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і суми утриманого з них податку" залишили з попередньої форми №1-ДФ.

Вперше за новою формою № 1-ДФ звітуємо за I квартал 2015 року.
Наказ набирає чинності з 1 квітня 2015 року.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1029
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 20 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Звітність по військовому збору.

Надєєва » 11 лютого 2015, 15:00

Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 353
З нами з: 29 травня 2014, 07:02
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 2 раз.

Re: Звітність по військовому збору.

Гатченко Лена » 01 квітня 2015, 09:42

Добрый день! Как отображать в 1 ДФ во 2 разделе в строке Военный сбор сумму начисленного дохода - включать ли сумму доначисления ЕСВ до минималки, если да, то произведение общей суммы дохода не будет равно удержанному сбору 1,5% ?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 456
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 9 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Звітність по військовому збору.

Надєєва » 01 квітня 2015, 13:47

Я ще не заповнювала 1 ДФ, але думаю, що в р.ІІ показується фактично нарахована зарплата, з якої Ви утримували ВЗ. При чому тут "сумма доначисления ЕСВ до минималки", якщо це не стосується військового збору
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 353
З нами з: 29 травня 2014, 07:02
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 2 раз.

Re: Звітність по військовому збору.

Гатченко Лена » 01 квітня 2015, 14:07

согласна, запуталась
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 456
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 9 раз.
Регіон: Запорожская область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість