Неправильное применение НСЛ

Неправильное применение НСЛ

Гатченко Лена » 20 березня 2015, 10:57

Добрый день! В 2014г. работница пользовалась НСЛ на двоих детей п.169.1.2 (действие льготы закончилось в декабре 2014г., т.к. одному из детей исполнилось 18 лет). В 2015г. пользуется НСЛ как вдова на одного ребенка до 18 лет( п.169.1.3). Сейчас обнаружила ошибку, что в настройках программы не убрала количество детей, и за январь и февраль 2015г. применилась НСЛ в размере 150% к доходам свыше 1710 грн. Недоплата подоходного налога составляет по 137,02 грн. в каждом месяце, всего 274,04 грн. Из настроек программы я убрала количество детей, в марте 2015г. будет правильно взыматься. Как быть с ошибкой:
1.сделать перерасчет в конце года или при увольнении
2.написать бухгалтерскую справку и удержать по согласию работника, а если не согласится возвратить?
Заранее благодарна за ответ!!!
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 462
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 17 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Неправильное применение НСЛ

Гатченко Лена » 20 березня 2015, 11:18

можно ли удержать недоплату подоходного налога не сразу, а при выплате отпускных, когда доход больше?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 462
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 17 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Неправильное применение НСЛ

Evgeniy_factor » 20 березня 2015, 11:54

це питання риторичне :|

Як випливає зі ст. 127 КЗпП, підприємство (установа, організація) має право відрахувати із зарплати свого працівника суми, зайво виплачені йому внаслідок лічильних помилок. При цьому власник підприємства (установи, організації) або уповноважений ним орган вправі прийняти рішення про відрахування, але не пізніше одного місяця з дня виплати неправильно обчисленої суми.

Відразу звернемо увагу, що відрахування із заробітної плати можуть провадитись тільки у випадках, передбачених законодавством України, у т. ч. ст. 127 КЗпП. Отже, тільки при виявленні лічильних помилок підприємство має право здійснювати відрахування із заробітної плати свого працівника (і то – за певних умов), а при виявлені нелічильних помилок такого права у підприємства немає.

працівнику необхідно надати повідомлення про зміст помилки і необхідність повернення

Відсутність заперечень після одержання повідомлення означає, що працівник не оскаржує підстав і розміру відрахування. Але, звісно, краще, якщо працівник ще й надасть свою письмову згоду на відрахування зайво одержаної суми з майбутніх заробітних плат (таку згоду можна зафіксувати безпосередньо у повідомленні або ж навести в ньому свої заперечення).

Якщо працівник не заперечує і строк для прийняття рішення про утримання ще не минув, підприємство видає наказ про відрахування зайво виплаченої суми (згідно зі ст. 127 КЗпП, не пізніше одного місяця з дня виплати неправильно обчисленої суми). З таким наказом працівника потрібно ознайомити під розпис.

У вашому випадку якщо не хочете одразу утримувати, то на повідомленні нехай працівник напише "не заперечую до утримання щомісяця по 50 грн. до повного погашення заборгованості"
Evgeniy_factor
 

Re: Неправильное применение НСЛ

Гатченко Лена » 23 березня 2015, 08:23

спасибо, работник письменно подтвердил согласие на удержание всей суммы.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 462
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 17 раз.
Регіон: Запорожская область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість