ПСП

ПСП

12345 » 25 березня 2014, 06:41

Чи потрібно щороку подавати роботодавцю заяву про застосування податкової соціальної пільги?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 11
З нами з: 06 березня 2014, 15:38
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Гуль Тетяна » 25 березня 2014, 09:03

Согласно п.п. 169.2.2 Налогового кодекса Украины (далее - НКУ) налогоплательщик подает работодателю заявление о самостоятельном выборе места применения налоговой социальной льготы (НСЛ).
НСЛ начинает применяться к начисленной заработной плате со дня получения такого заявления, а при необходимости и подтверждающих документов.
Нормами НКУ не предусмотрено каждый год подавать заявление о применении НСЛ. Вместе с тем, если у налогоплательщика возникает право на НСЛ по другим основаниям, то он должен подать новое заявление с соответствующими подтверждающими документами.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 300
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: ПСП

бухгалтер » 14 травня 2014, 09:31

працівниця користується ПСП на 2-х дітей. у травні вона іде у декретну відпустку. нарахування у травні становлять 397 грн за відпрацьовані дні травня і декретні за травень 2800 грн. як правильно у травні
утримати їй прибутковий податок?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 20
З нами з: 17 березня 2014, 10:35
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Гуль Тетяна » 16 травня 2014, 14:30

Согласно пп. 165.1.1 НКУ, с пособия по беременности и родам НДФЛ не удерживается. Такая выплата для целей IV раздела НКУ, устанавливающего порядок налогообложения доходов физлиц, не подпадает под определение «заработная плата». Таким образом, пособие по беременности и родам не влияет на сумму дохода, который дает право на налоговую социальную льготу, а также его не принимают в расчет, применяя прогрессивную шкалу налога на доходы физических лиц.

В вашем случае в мае у такой работницы сумма НДФЛ = 0, поскольку сумма налоговой социальной льготы (609 грн. х 2 ребенка = 1218 грн.) превышает начисленную зарплату (397 грн.)
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 300
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: ПСП

бухгалтер » 23 травня 2014, 11:20

працівницю приймають на роботу(держ службовець) з 26 травня. нарахована ЗРП за травень 328 грн. чи утримується прибутковий податок в цьому місяці?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 20
З нами з: 17 березня 2014, 10:35
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Olga_K » 26 травня 2014, 08:11

ПДФО утримується у будь-якому випадку із заробітної плати, зменшується сума тільки на ЄСВ та суму ПСП. у Вашому випадку ЄСВ=328грн*6,1%=20,01грн, ПДФО=(328грн.-20,01грн)*15%=46,20грн. якщо працівник оформить ПСП, то в межах дії розміру цієї пільги будете зменшувати суму для ПДФО на відповідну суму пільги. якщо оформлено буде ПСП згідно п.п.169.1.1 ПК, то ПДФО=0грн. із вказаної суми зарплати
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

Людмила Федорівна » 26 травня 2014, 11:49

Якщо це державний службовець, то звичайна ПСП застосовується без подання заяви, тільки якщо підвищений розмір, то подаються підтвердні документи
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 47
З нами з: 08 квітня 2014, 11:12
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Бєлєвцова Людмила » 28 травня 2014, 16:10

Додам щодо застосування ПСП. Новий працівник може скористатися правом на ПСП вже у місяці прийняття на роботу. Одна із головних умов: у цьому місяці працівник не користувався такою пільгою за попереднім місцем роботи. Справа у тому, ПСП застосовують лише до заробітної плати, нарахованої в одного роботодавця (п.п. 169.2.1 Податкового кодексу України).
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 104
З нами з: 03 лютого 2014, 07:45
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Харків

Re: ПСП

Рая » 10 липня 2014, 07:13

Підкажіть,будь ласка,працює працівниця на державній службі, має 2 дітей,користувалася ПСП 100% на кожну дитину. В березні розлучилася з чоловіком,але проживає з ним в одній квартирі,отримує аліменти. Чи буде ще застосовуватися пільга,як одинокій мамі?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 13
З нами з: 30 травня 2014, 12:50
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

panyutinorada » 10 липня 2014, 09:12

Рая написав:Підкажіть,будь ласка,працює працівниця на державній службі, має 2 дітей,користувалася ПСП 100% на кожну дитину. В березні розлучилася з чоловіком,але проживає з ним в одній квартирі,отримує аліменти. Чи буде ще застосовуватися пільга,як одинокій мамі?

Якщо платник податку має право на застосування ПСП з двох і більше підстав, застосовується одна ПСП з підстави, що передбачає її найбільший розмір ( пп.169.3.1 п.169.3 ст.169 Податкового Кодексу.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Гуль Тетяна » 10 липня 2014, 10:06

Одинокая мать имеет право на повышенный размер НСЛ на каждого ребенка (в 2014 году - 913,50 х количество детей) при условии, что предельный доход не превышает установленный размер (1710 грн. х количество детей) (п.п. "а" п.п. 169.1.3 НКУ).
Для целей этого пункта одинокой матерью считается лицо, которое на момент применения работодателем НСЛ, не состоит в браке, зарегистрированном в соответствии с законом.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 300
З нами з: 03 лютого 2014, 07:55
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: ПСП

светик » 19 серпня 2014, 09:08

Скажіть будьласка, якщо в місяці 14к/дн за свій рахунок, зарплата за остальні робочі дні 1100грн, чи можна в цьому місяці примінити ПСП
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 15
З нами з: 05 червня 2014, 10:18
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Vivat » 19 серпня 2014, 12:17

светик написав:Скажіть будьласка, якщо в місяці 14к/дн за свій рахунок, зарплата за остальні робочі дні 1100грн, чи можна в цьому місяці примінити ПСП

ситуація, яка може скластися у вас на підприємстві, - це знаходження працівника більшу частину місяця у відпустці без збереження заробітної плати. Якщо розмір його місячного доходу 1100 у цьому випадку і знаходженні інших днів місяця у відпустці без збереження заробітної плати), то пільга все одно застосовуватиметься.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 18 серпня 2014, 00:04
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

бухгалтер » 26 вересня 2014, 14:19

держслужбовець з липня знаходиться на лікарняному по вагітності та пологах. у вересні їй нараховано матеріальну допомогу на вирішення соц.-побут. питань у розмірі 1218 грн. яку суму прибуткового податку потрібно з неї утримати?звичайна ПСП застосовується?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 20
З нами з: 17 березня 2014, 10:35
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Olga_K » 29 вересня 2014, 10:56

так-застосовуєте ПСП за пп.169.1.1
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

lpd120 » 13 січня 2015, 14:40

Підкажіть будьласка який розмір ПСП у 2015 році
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 14
З нами з: 24 червня 2014, 08:20
Звідки: Варва
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская Область

Re: ПСП

panyutinorada » 13 січня 2015, 14:54

Звичайна ПСП 50 % прожиткового мінімуму 1218,00 грн., тобто 609,00 грн.
Інші ПСП також як у 2014 році.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Гатченко Лена » 21 січня 2015, 10:38

Добрый день! Если сотрудница вышла замуж и сменила фамилию, нужно ли писать новое заявление на НСЛ или можно просто зачеркнуть фамилию девичью и написать рядом новую. Заранее благодарна за ответ!!!
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 454
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

Olga_K » 21 січня 2015, 10:57

если это не влияет на вид применяемой льготы-то поданное ранее заявление действительно-для полноты и для проверяющих можете приложить копию свидетельства о браке, где указано что ФИО будет изменено или копию приказа о смене фамилии
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

Katia » 23 січня 2015, 11:09

Підскажіть будь-ласка ПСП працівника, який має 3-х дітей, як розрахувати? І де можна взяти таблицю з розмірами ПСП?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 92
З нами з: 06 червня 2014, 09:41
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Далі


Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість