ПСП

Re: ПСП

Olga_K » 05 грудня 2017, 09:28

eMelya написав:Відпустка майбутнього періоду, наприклад, нараховується та виплачується у грудні 2017 року за січень 2018 року. Чи застосовується ПСП до відпустки майбутнього періоду і як це відображається у формі 1ДФ? Нормативні документи?
Приклад:
дохід за грудень 2017 року 4500 грн
відпустка за січень 2018 року 2000 грн.
ПСП 100% (800 грн)

взагалі, з сум відпускних майбутнього періоду утримується податок без урахування пільги. пільга застосовується вже потім, коли відомо весь дохід за місяць. і податківці рекомендують робити перерахунок ПП, враховуючи всі нарахування по відповідних місяцях. у 1ДФ відпускні майбутні показуються загальним доходом у тому періоді, в якому було їх нараховано та виплачено, як і податки на ці суми. по звіту ЄСВ- окремим рядком за кожний місяць
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1140
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 74 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

eMelya » 05 грудня 2017, 10:05

Olga_K написав:
eMelya написав:Відпустка майбутнього періоду, наприклад, нараховується та виплачується у грудні 2017 року за січень 2018 року. Чи застосовується ПСП до відпустки майбутнього періоду і як це відображається у формі 1ДФ? Нормативні документи?
Приклад:
дохід за грудень 2017 року 4500 грн
відпустка за січень 2018 року 2000 грн.
ПСП 100% (800 грн)

взагалі, з сум відпускних майбутнього періоду утримується податок без урахування пільги. пільга застосовується вже потім, коли відомо весь дохід за місяць. і податківці рекомендують робити перерахунок ПП, враховуючи всі нарахування по відповідних місяцях. у 1ДФ відпускні майбутні показуються загальним доходом у тому періоді, в якому було їх нараховано та виплачено, як і податки на ці суми. по звіту ЄСВ- окремим рядком за кожний місяць

Весь дохід майбутнього періоду відомий, це 2000 грн відпусних. У січні 2018 року пільга не буде застосовуватися із-за відсутності доходу. Податківці багато чого говорять, але хотілося б якісь нормативні документи побачити (якщо вони є).
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1924
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 10 раз.
Подякували: 31 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: ПСП

Olga_K » 05 грудня 2017, 11:52

перерахунки податку проводяться згідно ст.169.4 Податкового Кодексу. стосовно відпускних- це якраз ст.169.4.1. щоправда, які розміри пільг будуть з 01.2018- невідомо, все ж залежить від прийняття Держбюджету на 2018рік.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1140
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 74 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

eMelya » 05 грудня 2017, 11:59

Olga_K написав:перерахунки податку проводяться згідно ст.169.4 Податкового Кодексу. стосовно відпускних- це якраз ст.169.4.1. щоправда, які розміри  пільг  будуть з 01.2018- невідомо, все ж залежить від прийняття Держбюджету на 2018рік.

Тобто, за січень 2018 року, потрібно буде провести по 1ДФ повернення ПДФО без нарахування суми та ознакою ПСП 01?
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1924
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 10 раз.
Подякували: 31 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: ПСП

Olga_K » 05 грудня 2017, 12:20

за 4кв 2017 включайте всі суми, що нараховано у грудні (незалежно за який період). звіт 1ДФ показує нараховане та перераховане у звітному періоді. а в січні зробите перерахунок ПП- і включите його до 1ДФ за 1 кв 2018. якщо не буде ніяких нарахувань за січень- то 2000 буде в межах пільги, а ось яка сума пільги- вже визначимось у січні і тоді повернемо частину ПП, яку і включимо в загальну суму податку до 1ДФ
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1140
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 74 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

eMelya » 05 грудня 2017, 12:43

Olga_K написав:за 4кв 2017 включайте всі суми, що нараховано у грудні (незалежно за який період).  звіт 1ДФ показує нараховане та перераховане у звітному періоді. а в січні зробите перерахунок ПП- і включите його до 1ДФ за 1 кв 2018. якщо не буде ніяких нарахувань за січень- то 2000 буде в межах пільги, а ось яка сума пільги- вже визначимось у січні і тоді повернемо частину ПП, яку і включимо в загальну суму податку до 1ДФ

У тому, то і питання. Якщо не застосовувати пільгу у грудні 2017 року до суми 2000 грн, то у січні 2018 року не буде нараховано суму доходу буде зроблено перерахунок ПДФО. Після відпустки працівник звільняється і за 1 квартал 2018 року буде форма 1ДФ:
нарахований дохід 0,00, виплачений дохід 0,00, сума утриманого податку -158,58 грн, сума перерахованого податку  -158,58 грн., ознака ПСП 01. Як завжди податкова надсилає запит по такому запису (і іноді в форматі - "винних покарати"). От і постає питання завчасно брати ПСП.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1924
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 10 раз.
Подякували: 31 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: ПСП

Olga_K » 05 грудня 2017, 12:53

якщо відомо про дату звільнення- то застосуйте пільгу в сумі встановленій на 2017р, але ж у січні сума пільги буде іншою. хоча, якщо працівнику не буде вже нічого нараховано, а він буде наполягати на перерахунку- то зробите, або нехай звертається до податкової за перерахунком. зазвичай, таких дуже обізнаних та "вредних" дуже мало. нехай і Вам не трапляються такі "привереди"
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1140
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 74 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

Tonia » 22 грудня 2017, 12:38

Працівниця має трьох дітей,двоє від першого шлюбу(розлучена) одному 19 років -він навчається, другому до 18 років.А третій дитині, від другого шлюбу  чотири роки.Яка ПСП?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 7
З нами з: 28 вересня 2017, 13:43
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: ПСП

eMelya » 24 грудня 2017, 23:22

Tonia написав:Працівниця має трьох дітей,двоє від першого шлюбу(розлучена) одному 19 років -він навчається, другому до 18 років.А третій дитині, від другого шлюбу  чотири роки.Яка ПСП?

ПСП надається на дітей до 18 років в розрахунку на кожну дитину. Двое дітей до 18-ти років по 100 %= ПСП 200% (у 2017 році 800*2=1600 грн, межа доходу для надання пільги 2240*2=4480 грн;  у 2018 році 881*2=1762 грн. межа доходу для надання пільги 2470*2=4940 грн.)
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1924
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 10 раз.
Подякували: 31 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: ПСП

vituskas » 24 січня 2018, 11:36

Працівниця працює на 0,5 ставки на двох посадах. ПСП застосовується до загального доходу по двох посадах чи по кожній посаді окремо?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 04 вересня 2017, 15:18
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Re: ПСП

Alisa17 » 24 січня 2018, 12:24

vituskas написав:Працівниця працює на 0,5 ставки на двох посадах. ПСП застосовується до загального доходу по двох посадах чи по кожній посаді окремо?

ПСП застосовується до загального доходу, нарахованного за місяць
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 148
З нами з: 18 січня 2017, 13:03
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 13 раз.
Регіон: Николаевская область

Re: ПСП

eMelya » 24 січня 2018, 17:41

Alisa17 написав:
vituskas написав:Працівниця працює на 0,5 ставки на двох посадах. ПСП застосовується до загального доходу по двох посадах чи по кожній посаді окремо?

ПСП застосовується до загального доходу, нарахованного за місяць

По двом посадам одночасно?
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1924
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Звідки: Кременчук
Дякував (а): 10 раз.
Подякували: 31 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: ПСП

Антон Янко » 24 січня 2018, 21:31

eMelya, якщо ці дві посади у одного роботодавця - так. Береться фактично сукупний дохід у вигляді з/п по окремо взятому рнокпп від одного роботодавця.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 238
З нами з: 14 січня 2016, 17:37
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Полтавская область

Re: ПСП

Olga_K » 25 січня 2018, 12:39

правильно, тим більше, що по 1ДФ подаємо загальну суму. ПСП може застосовуватись тільки за одним місцем. ми кожен місяць переглядаємо доходи таких працівників і перераховуємо податок, якщо перевищена гранична сума. багатьом рекомендували відмовитись від пільги ( за одним  0,5ставки може застосуватись, а ось загальний дохід перевищує межу-щоб потім в кінці року не утримувати велику суму перерахунку ПП)
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1140
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 74 раз.
Регіон: Запорожская область

Поперед.



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість