ПСП

Re: ПСП

Olga_K » 23 січня 2015, 13:38

Katia написав:Підскажіть будь-ласка ПСП працівника, який має 3-х дітей, як розрахувати? І де можна взяти таблицю з розмірами ПСП?

якщо загальний дохід не перевищує 5130грн.(1710*3діт), то для визначення суми оподаткування нарахований дохід зменшуєте на суму ЄСВ та на 1827грн (609* 3діт), залишок множите на 15%. якщо залишок отримаєте від"ємний-то податок=0.
наприклад:
1.дохід 5000грн. (це менше 5130-пільга застосовується). сума для оподаткування =5000-180(ЄСВ 3,6%) - 1827 (609*3 пільга)=1507. ПП=1507*15%=226,05.
2.дохід 1800грн. (це менше 5130-пільга застосовується). сума для оподаткування =1800-72(ЄСВ 3,6%) - 1827 (609*3 пільга)=-99. ПП=0.
3.дохід 7000грн. (це більше 5130-пільга не застосовується). сума для оподаткування =7000-252(ЄСВ 3,6%)=6748. ПП=6748*15%=1012,20.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

Olga_K » 23 січня 2015, 13:45

Katia написав: І де можна взяти таблицю з розмірами ПСП?

згідно Податкового Кодексу п.169,1 податкова соціальна пільга застосовується в межах доходу, що дорівнює 1,4 встановленого на початок року прожиткового мінімуму і округленого до 10 = 1218*1,4=1705,20, а округлений=1710. дохід зменшується на суму 100% мінімальної з/пл, встановленої на початок року, але на даний момент застосовується 50%. 1218*50%=609грн. згідно відповідної підстави для застосування пільги зменшуєте оподатковану суму на 100%, 150% або 200%, тобто на 609, 913,50 або на 1218. застосовуйте п.169 ПКУ
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

panyutinorada » 23 січня 2015, 15:18

Katia написав:Підскажіть будь-ласка ПСП працівника, який має 3-х дітей, як розрахувати? І де можна взяти таблицю з розмірами ПСП?


Розміри ПСП у 2015 році залишилися без змін, все так як було у 2014 році.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Katia » 03 лютого 2015, 14:54

Сума лікарняних враховується при визначенні граничного розміру з/п для податкової соціальної пільги?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 92
З нами з: 06 червня 2014, 09:41
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

panyutinorada » 03 лютого 2015, 15:02

Так, але для цілей застосування ПСП, потрібно відносити суми лікарняних до тих місяців, за які вони нараховані.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Вікторія УкрГМЦ » 09 лютого 2015, 13:15

Працівниця у 2014 році корислувалася ПСП, вона утримує 2-х дітей віком до 18 років.
Одна дитина є студентом коледжу їй 16 років,чи має працівниця право на ПСП у 2015 році???

ЯКі документи їй потрібно для цого подати до бухгалтерії???
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 21 травня 2014, 10:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Olga_K » 09 лютого 2015, 13:41

діти до 18 років-мама має право на пільгу і відповідальність за оформлення такой пільги несе мама,а не бухгалтер. бухгалтер контролює тільки вік, щоб не старше 18 років. якщо дитина до 18 років буде на повному держзабезпеченні або маму позбавлять батьківських прав-то такого права у мами немає, але ж бухгалтер може і не знати про таке. раніше надавались ще довідки про склад сім"ї, але зараз в переліку необхідних документів ця довідка відсутня. у нас на одну маму прийшов виконавчий лист (дитина після розлучення залишилася з батьком) і ми відмовили мамі в оформленні пільги на ту дитину, аргументуючи тим, що вона не може надати оригінал свідотства про народження дитини для завірення копії.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

Вікторія УкрГМЦ » 09 лютого 2015, 13:54

То довідка з коледжу в якій зазначена за які кошти там навчається дитина мені не потрібна???? Наіть якщо дитина на бюджеті і отримує стипендію, мама всерівна має право на ПСП???
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 25
З нами з: 21 травня 2014, 10:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Olga_K » 10 лютого 2015, 11:29

так, мама має право. до того ж стипендія-це не повне забезпечення та утримання дитини за державний кошт.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

Katia » 18 лютого 2015, 14:35

Якщо працівник працює на 0,5 ставки (оклад 611,50 грн), пільгу 609 грн, застосовувати?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 92
З нами з: 06 червня 2014, 09:41
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Надєєва » 18 лютого 2015, 14:44

Katia написав:Якщо працівник працює на 0,5 ставки (оклад 611,50 грн), пільгу 609 грн, застосовувати?


Статтею 56 КЗпП визначено випадки, за яких може встановлюватись неповний робочий день, зокрема за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.
Отже, якщо працівник працює на підприємстві на 0,5 ставки (неповний робочий день) за трудовим договором (контрактом) і отримує заробітну плату (у визначенні Податкового кодексу), він має право на застосування до нарахованої заробітної плати ПСП, встановленої пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 цього Кодексу, за умови дотримання вимог цієї статті.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 353
З нами з: 29 травня 2014, 07:02
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

ANNA6724 » 20 березня 2015, 14:58

Чи надається ПСП зовнішньому суміснику?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 114
З нами з: 19 вересня 2014, 10:32
Звідки: Сумы
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Сумская область

Re: ПСП

Гатченко Лена » 20 березня 2015, 15:09

НСЛ предоставляется по одному месту работы
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 454
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

panyutinorada » 25 березня 2015, 13:17

Злийко Анна написав:Чи надається ПСП зовнішньому суміснику?


Можливо надати, але працівник сам обирає на якій роботі йому користуватися ПСП. Найпоширеніша ситуація: зовнішнім сумісникам, які працюють на неповну ставку, вигідніше користуватись пільгою за сумісництвом аніж за основним місцем роботи, де дохід не дозволяє.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

vostok » 25 березня 2015, 15:30

Перелік документів на Підвищену ПСП "На дітей" 913,50 грн (самотня мати) працівник повинен подавати щорічно на початку року чи раз при прийнятті на роботу?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 24
З нами з: 13 квітня 2011, 10:40
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская Область

Re: ПСП

Olga_K » 26 березня 2015, 11:30

на початку року нам надають копію паспорта, щоб можна було визначити, що працівниця не вступила в новий шлюб. а, взагалі, працівник несе відповідальність за недостовірні дані для оформлення пільги. просто для своєї підстраховки ми звіряємо вказані дані
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

егоськина » 07 квітня 2015, 21:10

Подскажите пожалуйста ) Такая вот ситуация, я мама двух детей из зоны АТО, устроилась на работу, бюджетная сфера, замужем, имею ли я право на НСЛ ?, в чем вопрос, на предыдущем месте работы я приносила справку с работы мужа, что он этой льготой не пользуется, сейчас это невозможно, так как там война !, вне зоны АТО он не трудоустроен
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 33
З нами з: 23 січня 2014, 15:04
Звідки: Донецк
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая Область

Re: ПСП

Гатченко Лена » 08 квітня 2015, 08:00

Плательщик налога, содержащий двоих или более детей в возрасте до 18 лет имеет право на НСЛ в размере 609,00 грн.*количество детей. Воспользоваться НСЛ работник может только по одному месту работы, если размер его зарплаты не превышает в 2015г. 1710,00 грн.*количество детей. Родители самостоятельно определяют кто будет пользоваться таким правом.О том, что второй родитель не пользуется правом определения дохода кратно количеству детей, работник указывает в произвольной форме в заявлении на предоставление НСЛ ''на детей''.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 454
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

Sumned » 13 травня 2015, 19:01

Добрий день. Таке питання - я працював за сумісництвом на двох роботах, на даний момент офіційно ніде не працевлаштований, і на днях прийшло повідомлення з налогової про те, що отримував ПСП на двох роботах (не знаю, як це так трапилось), і погрожують штрафом. Хотілось би почути думку спеціалістів, як краще повести себе в цій ситуації? :?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 3
З нами з: 13 травня 2015, 18:57
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: ПСП

EVGENIY » 14 травня 2015, 13:01

Sumned написав:Добрий день. Таке питання - я працював за сумісництвом на двох роботах, на даний момент офіційно ніде не працевлаштований, і на днях прийшло повідомлення з налогової про те, що отримував ПСП на двох роботах (не знаю, як це так трапилось), і погрожують штрафом. Хотілось би почути думку спеціалістів, як краще повести себе в цій ситуації? :?

А ви писали заяву на ПСП на обох работах?? Можливо це помилка бухгалтера?? Тоді питання до бухгалтерії, якщо ж ви писали заяву і там і там, то готуйтеся сплатити суму ПДФО яку повинні були сплатити + штраф 100% від суми :(
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 6924
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 8 раз.
Подякували: 51 раз.
Регіон: Харьковская область

Поперед.Далі


Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість