ПСП

ПСП

irina.skripka » 29 жовтня 2015, 17:00

роз'ясніть мені, будь-ласка...
в ПКУ написано: ...платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги:
... у розмірі, що дорівнює 100 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку..
на 01.01.2015 прожит. мінімум - 1218,00 грн., тоді (керуючись вище написаним) 1218,00*100%=1218,00 грн., ане 609,00 грн... чому так?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 186
З нами з: 28 травня 2014, 23:15
Звідки: Чернігів
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: ПСП

panyutinorada » 30 жовтня 2015, 09:21

Відтерміновано дію до 01.01.2016 року на підставі ПК України розд. ХІХ абз.8
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

aljona-rurak » 23 листопада 2015, 12:55

Допоможіть, будь ласка! Який граничний розмір для застосування ПСП, якщо людина має 2 дітей до 18 років і 1 дитину 19 років - 5130 чи 3420?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 38
З нами з: 19 травня 2015, 08:38
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черновицкая область

Re: ПСП

panyutinorada » 23 листопада 2015, 13:07

В 19 років особа не вважається дитиною, ПСП на двох дітей дорівнює 3420,00 грн.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1093
З нами з: 29 травня 2014, 09:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Султана » 03 грудня 2015, 17:33

Добрий день. Підскажіть, будь ласка, до нас  в організацію правевлаштувалась працівниця в неї 2 неповнолітніх дітей, вона має право на соціальні пільги?.... Якщо має, то які підтверджуючі документи вона має подати до бухгалтерї?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 30
З нами з: 13 жовтня 2015, 20:24
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: ПСП

Olga_K » 04 грудня 2015, 09:50

граничний розмір доходу для застосування пільги як матері 2 дітей = 2*1710=3420грн. якщо мама не одинока-то застосовується ПСП за п.169.1.2 ( податок не застосовується до суми 1218(2*609(100%)). якщо мама одинока - то до суми 1827(2*913,50(150%)) згідно п.169.1.3а. за п.169.1.2 подаються до заяви копії свідотств про народження дітей, а за п.169.1.3а - ще й документ, який підтверджує статус одинокої матері
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 980
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

irina.skripka » 17 грудня 2015, 16:44

як розраховується ПСП на працівника, що працює на 0,22 ставки та отримує з/п 465,00 грн? як розраховується ПСП на працівника, що працює на 1,1 ставки та з/п за місяць 1522,00 грн?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 186
З нами з: 28 травня 2014, 23:15
Звідки: Чернігів
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: ПСП

Анна весна » 21 квітня 2016, 08:59

Добрый день! Подскажите,пожалуйста,если у работницы начислена зп 1614 грн и она имеет 3-х детей до 18 лет,как правильно посчитать подоходный?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 87
З нами з: 06 квітня 2016, 11:16
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская область

Re: ПСП

Надєєва » 21 квітня 2016, 09:04

Анна весна написав:Добрый день! Подскажите,пожалуйста,если у работницы начислена зп 1614 грн и она имеет 3-х детей до 18 лет,как правильно посчитать подоходный?

Подоходный  будет 0 грн :   1614-(689*3)*18%=0
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 353
З нами з: 29 травня 2014, 07:02
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ПСП

Анна весна » 21 квітня 2016, 09:57

спасибо! и я так делаю.+еще и льгота работницы
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 87
З нами з: 06 квітня 2016, 11:16
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Одесская область

Re: ПСП

Иришка » 28 квітня 2016, 14:44

Доброго дня! Працівника прийнято 27.04.2016 року і з/п за 27-30.04.2016 становить 259,20 грн. Ми не застосували податкову пільгу, так як працівник вчасно не приніс довідку, що на попередньому місці від не користувався цією пільгою в квітні 2016. Чи можливо в травні перерахувати податковий податок за квітень з урахуванням ПСП?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 185
З нами з: 27 січня 2016, 20:03
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: ПСП

EVGENIY » 28 квітня 2016, 16:19

Иришка написав:Доброго дня! Працівника прийнято 27.04.2016 року і з/п за 27-30.04.2016 становить 259,20 грн. Ми не застосували податкову пільгу, так як працівник вчасно не приніс довідку, що на попередньому місці від не користувався цією пільгою в квітні 2016. Чи можливо в травні перерахувати податковий податок за квітень з урахуванням ПСП?

А доход в квітні разом з попереднім місцем роботи дає йому таке право? Він вам надав і довідку про доходи за квітень?
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 6937
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 8 раз.
Подякували: 64 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: ПСП

Иришка » 29 квітня 2016, 08:22

Довідку не надавав, але в телефонній розмові було з ясовано, що там йому не застосовувалась ця пільга та і з/п в нього там була більше 2000 грн.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 185
З нами з: 27 січня 2016, 20:03
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: ПСП

EVGENIY » 29 квітня 2016, 08:37

Иришка написав:Довідку не надавав, але в телефонній розмові було з ясовано, що там йому не застосовувалась ця пільга та і з/п в нього там була більше 2000 грн.

Ну так якщо заробітна плата більше 2000 то про яку пільгу мова??? Як ви вирахуєте розмір пільги, якщо не знаєте місячний дохід??  Починайте застосовувати пільгу з травня і не переймайтесь!
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 6937
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 8 раз.
Подякували: 64 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: ПСП

Иришка » 29 квітня 2016, 08:40

Дякую!!!
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 185
З нами з: 27 січня 2016, 20:03
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: ПСП

lena-1992 » 02 травня 2016, 15:19

Добрий день. На скільки я знаю ПСП з авансу не утримується, а лише із зарплати. Виникло питання як бути у такому випадку: працівник має право на ПСП у розмірі 150%, Зарплата за місяць становить 1068,65. Виходить, що якщо при випаті авансу не застосовувати ПСП то тільки з авансу буде утримано ПДФО 96,18. А якщо при виплаті з/п застосуваии ПСП то виодить, що за місяць необхідно утримати 6,33 грн. Як бути в такому випадку? Попереднй бухгалтер в таких випадках при виплаті авансу взагаі не утримував ПДФО, а при иплаті зарплати застосовуав ПСП і утримуав ПДФО. Чи можна далі так продовжувати?
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 91
З нами з: 18 листопада 2015, 20:20
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Re: ПСП

EVGENIY » 04 травня 2016, 09:52

lena-1992 написав:Добрий день. На скільки я знаю ПСП з авансу не утримується, а лише із зарплати. Виникло питання як бути у такому випадку: працівник має право на ПСП у розмірі 150%, Зарплата за місяць становить 1068,65. Виходить, що якщо при випаті авансу не застосовувати ПСП то тільки з авансу буде утримано ПДФО 96,18. А якщо при виплаті з/п застосуваии ПСП то виодить, що за місяць необхідно утримати 6,33 грн. Як бути в такому випадку? Попереднй бухгалтер в таких випадках при виплаті авансу взагаі не утримував ПДФО, а при иплаті зарплати застосовуав ПСП і утримуав ПДФО. Чи можна далі так продовжувати?

Есть вот такое разьяснение ФСУ
Чи потрібно ЮО застосовувати ПСП при нарахуванні ПДФО до заробітної плати у вигляді авансу?
Відповідь:

Згідно з п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами і доповненнями, платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2014, 2015 роках - 1710 грн., у 2016 році - 1930 грн.).

У разі перевищення місячної заробітної плати понад встановлений розмір питання надання податкової соціальної пільги не розглядається, незалежно від категорії платника податку, що її одержує.

Таким чином, податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини, тобто авансу.
 

Інформаційно-довідковий департамент Державної фіскальної служби України
Если я его правильно понял, то нужно в аванс считать без льготы, потом уже льготу применять в зарплату! На сколько это смертельно не понятно! 
Поэтому на всякий случай в аванс льготу не считайте!
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 6937
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 8 раз.
Подякували: 64 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: ПСП

irina.skripka » 17 травня 2016, 13:48

у працівниці ПСП 150% як у матері дитини-інваліда, 10 травня 2016 року дитині-інваліду виповнюється 18 років, інвалідність знімають. Що з ПСП: залишається до кінця травня 2016 року чи до кінця 2016 року?
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 186
З нами з: 28 травня 2014, 23:15
Звідки: Чернігів
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черниговская область

Re: ПСП

Гатченко Лена » 17 травня 2016, 13:59

irina.skripka написав:у працівниці ПСП 150% як у матері дитини-інваліда, 10 травня 2016 року дитині-інваліду виповнюється 18 років, інвалідність знімають. Що з ПСП: залишається до кінця травня 2016 року чи до кінця 2016 року?

169.3.3. Податкова соціальна пільга, передбачена підпунктом 169.1.2 та підпунктами "а", "б" підпункту 169.1.3 пункту 169.1 цієї статті, надається до кінця року, в якому дитина досягає 18 років
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 454
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Звідки: Бердянск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: ПСП

Irina87 » 15 червня 2016, 12:10

Якщо працівниця має двох дітей, а її чоловік безробітний і знаходиться на обліку в Центрі зайнятості, чи потрібно вимагати від Центру зайнятості довідку, що він не користується пільгою?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 11
З нами з: 15 червня 2016, 12:03
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Кировоградская область

Поперед.Далі


Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
cron