Питання вебінару "Оплата праці" 18.09.2014

Питання вебінару "Оплата праці" 18.09.2014

Valenzhina » 19 вересня 2014, 13:05

Шановні колеги!
Дуже вдячні всім, хто мав змогу приєднатися до нас на вебінарі. Ви поставили нам дуже багато цікавих питань, на деякі з них лектор (Ольга Вітковська - економіст-аналітик газети "Бюджетна бухгалтерія") мав змогу відповісти у ході вебінару, відповіді на інші читайте у найближчих номерах газети "Бюджетна бухгалтерія" або задавайте у цій темі.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 113
З нами з: 26 лютого 2014, 14:25
Звідки: Харьков
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская Область

Re: Питання вебінару

Valenzhina » 19 вересня 2014, 13:07

Давайте відкриємо цю тему відповідями на деякі найцікавіші питання (можливо Ви знайдете серед них і своє).

ПИТАННЯ: Чи впливає збільшення доплати за ранг чи стаж на базовий місяць в індексації без зміни посадового окладу?

ВІДПОВІДЬ: Так, місяць росту зарплати за рахунок збільшення доплати за ранг є базовим відповідно до п. 5 Порядку № 1078 (незалежно від того збільшується посадовий оклад чи ні).
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 113
З нами з: 26 лютого 2014, 14:25
Звідки: Харьков
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская Область

Re: Питання вебінару

Valenzhina » 19 вересня 2014, 13:08

ПИТАННЯ: Чи зміниться базовий місяць ,якщо в педагога зросло навантаження і в зв'язку з тим збільшилась надбавка за престижність праці і вислугу років?

ВІДПОВІДЬ: Питання проведення індексації заробітної плати працівників, у яких відбулося підвищення грошового доходу за рахунок збільшення обсягу робіт, врегульовано постановою КМУ від 29.01.2014 р. N 36 "Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення", яка набрала чинності з 13.02.2014 р.,
Так, зараз п. 5 Порядку № 1078 визначено, що місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів працівників у зв'язку, зокрема, збільшенням обсягу робіт, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу)).
В аналогічному порядку здійснюється обчислення індексу споживчих цін при проведенні індексації для працівників, у яких відбувається зростання педагогічного навантаження (у разі, якщо не підвищується посадовий оклад або тарифна ставка). Див. лист Мінсоцполітики від 17.04.2014 р. № 52/10/136-14
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 113
З нами з: 26 лютого 2014, 14:25
Звідки: Харьков
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская Область

Re: Питання вебінару

Valenzhina » 19 вересня 2014, 13:08

ПИТАННЯ: Якщо працівник працював на 0,5 посади, а з 15.09.14 переведений на повну посаду. Чи змінювати базовий місяці?

ВІДПОВІДЬ: Якщо працівник переведений на повну ставку і в місяці його переходу не було збільшення окладу (або інших постійних складових зарплати) по займаній цим працівником посади, то місяць переходу не вважається базовим. При цьому фіксована сума (поточна індексація) виплачують з розрахунку повного робочого часу.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 113
З нами з: 26 лютого 2014, 14:25
Звідки: Харьков
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская Область

Re: Питання вебінару

Valenzhina » 19 вересня 2014, 13:09

ПИТАННЯ: Водію шкільного автобуса можна паралельно виплачувати надбавку за складність та напруженість у розмірі 50% та за класність у розмірі 25% , загальна сума надбавки перевищує 50% чи правомірно це.

ВІДПОВІДЬ: Надбавка за складність та напруженість та надбавка за класність – це дві різні надбавки,я які виплачують окремо одна від одної. Тому водію шкільного автобуса цілком правомірно встановити надбавку за складність та напруженість у розмірі 50% та за класність у розмірі 25%
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 113
З нами з: 26 лютого 2014, 14:25
Звідки: Харьков
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская Область

Re: Питання вебінару

Valenzhina » 19 вересня 2014, 13:10

ПИТАННЯ: Відповідно до Наказу Мінсоцпраці і соцполітики №308/519 п.2.4.5. передбачає підвищення посадових окладів на 15% у звязку зі шкідливими і важкими умовами праці. Чи має бути перелік робіт з важкими і щкідливими умовами праці? Чи потрібно проводити атестацію робочих місць зі шкідливими і важкими умовами праці у закладах, зазначених у Додатку №3? Які саме види робіт є шкідливими?

ВІДПОВІДЬ: Основания для повышения должностных окладов в связи с вредными и тяжелыми условиями труда приведены в п.п. 2.4.5 Условий № 308/519. В частности, предусмотрено повышение окладов работников заведений и структурных подразделений, перечень которых приведен в приложении 3 к этим Условиям. Условия № 308/519 не требуют проведения аттестации рабочих мест для установления повышения должностного оклада, поэтому она не проводится (см. письмо Минздрава от 30.04.2013 г. № 10.01.07/1471/12778).
Согласно п. 12 п.п. 2.4.5 Условий № 308/519 конкретный перечень должностей работников, которым должностные оклады повышаются в связи с вредными и тяжелыми условиями труда утверждается руководителем по согласованию с профсоюзным комитетом в зависимости от функциональных обязанностей и объема работы во вредных и тяжелых условиях труда.
То есть обязательным условием является наличие утвержденного перечня должностей работников, которым должностные оклады (тарифные ставки) повышаются в связи с вредными и тяжелыми условиями труда, согласованного с профсоюзом. Такой перечень должен быть установлен коллективным договором (ст.7 Закона Украины «О коллективных договорах и соглашениях» от 01.07.93 г. № 3356-XII).
Какие именно должности можно включить в этот перечень? Критериев здесь два:
первый критерий - наличие должности в приложении 3 к Условиям № 308/519. Расширить этот печень, даже путем внесения дополнительных должностей в коллективный договор, нельзя. Положения коллективных договоров не должны противоречить действующему законодательству;
- второй критерий - это функциональные обязанности и объем работы во вредных и тяжелых условиях труда. Другими словами, работники по своим функциональным (должностным) обязанностям должны иметь непосредственный контакт с психически больными и лицами, страдающих хроническим алкоголизмом и наркоманией, которые находятся на лечении, или обслуживать таких людей. Законодательно объем такой работы во вредных и тяжелых условиях труда, дающий право на повышение должностного оклада, не установлен. Его руководитель заведения определяет самостоятельно с учетом мнения профсоюзного комитета.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 113
З нами з: 26 лютого 2014, 14:25
Звідки: Харьков
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская Область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей