Нарахування зносу від а до я.

Re: Нарахування зносу від а до я.

Діамантова Зоря » 12 вересня 2015, 04:16

Хочу уточнити з приводу донарахування 50% при списанні. Розумію так, що "благодійник" правомірно зазначив 100% знос в акті п/п, просто при постановці таких НМА на облік нам потрібно було "зняти" 50%? Чи є з цього приводу роз"яснення компетентних органів?
Уточнюю, бо мені самій потрібно буде передати через авізо іншому розпоряднику державних коштів НМА, які були в експлуатації (тобто із 50% зносом) і по логіці, при списанні з балансу я повинна донарахувати 50% та зазначити в авізо 100% знос. Але бухгалтер, який приймає НМА, стверджує, що ми повинні зазначати не 100%, а 50%.
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 5 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Киевская область

Радистка_Кэт » 14 вересня 2015, 10:50

Я так вижу - в Авизо вы ставите 50%, поскольку МНМА в рабочем состоянии, а у себя списываете остальные 50% на основании того, что МНМА выбыла с вашего баланса.
Коронована особа
Коронована особа

Дякував (а): 40 раз.
Подякували: 19 раз.
Регіон: Киев

Радистка_Кэт » 14 вересня 2015, 11:14

А подскажите, там же изменения внесли в методрекомендации - теперь износ можно считать раз в год. Если локальной инструкции у нас нет, так и не спустили - мы можем переходить на годовой расчет, или до конца этого года уже надо считать квартально, а уже со следующего года переходить на годовой расчет?
Коронована особа
Коронована особа

Діамантова Зоря » 14 вересня 2015, 19:49

Радистка_Кэт написав:Я так вижу - в Авизо вы ставите 50%, поскольку МНМА в рабочем состоянии, а у себя списываете остальные 50% на основании того, что МНМА выбыла с вашего баланса.

Спасибо за ответ. Я тоже так считала. Но бухгалтер другой организации передала МНМА и указала 100% износ (доначислила 50% при списанни). При этом говорит, что мы должны "снять" эти 50% при постановке на учет...
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 5 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Киевская область

Радистка_Кэт » 15 вересня 2015, 12:23

Та ну, бред какой-то :) Это все равно, что вы начислить износ обратно - а "фарш невозможно провернуть назад" :)

Неправа она
Коронована особа
Коронована особа

Юлька2015 » 15 вересня 2015, 15:32

Добрий день. Зафіксовано факт крадіжки транспортного засобу 03 серпня. Треба нарахувати знос за січень липень чи за січень-серпень, відповідно ПСБО амортизації припиняється, починаючи з місяця,
наступного за місяцем вибуття об'єкта основних засобів. Заздалегідь вдячна
Квартирант
Квартирант

Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Сумская область

EVGENIY » 15 вересня 2015, 15:44

Радистка_Кэт написав:А подскажите, там же изменения внесли в методрекомендации - теперь износ можно считать раз в год. Если локальной инструкции у нас нет, так и не спустили - мы можем переходить на годовой расчет, или до конца этого года уже надо считать квартально, а уже со следующего года переходить на годовой расчет?

Вот из Стандарта
Вартість об'єкта основних засобів розподіляється на систематичній основі протягом строку його корисного використання (експлуатації) шляхом нарахування амортизації на дату балансу. За рішенням керівника суб'єкта державного сектору у розпорядчому документі про облікову політику може бути передбачено нарахування амортизації на річну дату балансу.

А вот из методрекоменлдаций
Вартість об'єкта основних засобів розподіляється на систематичній основі протягом строку його корисного використання (експлуатації) шляхом нарахування амортизації на дату балансу щокварталу діленням річної суми амортизації на 4.

П.С. В методрекомендаций изменений не вносили, только в стандарты! На сайте я обновил все стандарты с последними изменениями!
П.С. так что пока в учётную политику изменения не внесли начисляем по квартально!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Дякував (а): 54 раз.
Подякували: 519 раз.
Регіон: Харьковская область

EVGENIY » 15 вересня 2015, 15:50

Юлька2015 написав:Добрий день. Зафіксовано факт крадіжки транспортного засобу 03 серпня. Треба нарахувати знос за січень липень чи за січень-серпень, відповідно ПСБО амортизації припиняється, починаючи з місяця,
наступного за місяцем вибуття об'єкта основних засобів. Заздалегідь вдячна

Если придерживаться логики, то должны начислить по август! Но это логично для вибытия или списания, про кражи в стандартах забыли!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Радистка_Кэт » 16 вересня 2015, 12:38

EVGENIY, спасибо!
Коронована особа
Коронована особа

Лесичка » 17 вересня 2015, 10:46

Підскажіть будь-ласка: у нас на автомобіль повність нарахована амортизація. Залишкова вартість дорівнюе 0. Виходить що потрібно провести переоцінку автомобіля? Якщо так то як краще це зробити? І хто має її провести?
Квартирант
Квартирант

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Матвєєва Вікторія » 17 вересня 2015, 11:10

Переоцінка не потрібна. Необхідно визначити ліквідаційну вартість. Цим питанням займається комісія установи.
Коронована особа
Коронована особа

Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 124 раз.
Регіон: Харків

EVGENIY » 17 вересня 2015, 11:27

Лесичка написав:Підскажіть будь-ласка: у нас на автомобіль повність нарахована амортизація. Залишкова вартість дорівнюе 0. Виходить що потрібно провести переоцінку автомобіля? Якщо так то як краще це зробити? І хто має її провести?

Таким чином, суб’єкт державного сектору може, а не зобов’язаний, здійснювати переоцінку основних засобів за наявності визначених умов. Тобто бюджетна установа самостійно приймає рішення, здійснювати переоцінку основних засобів чи ні.

https://buhgalter.com.ua/articles/buhga ... buhobliku/
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Лесичка » 17 вересня 2015, 12:28

Дякую за допомогу
Квартирант
Квартирант

Регіон: Хмельницкая область

iraberus » 21 вересня 2015, 16:18

EVGENIY написав:
Вартість об'єкта основних засобів розподіляється на систематичній основі протягом строку його корисного використання (експлуатації) шляхом нарахування амортизації на дату балансу щокварталу діленням річної суми амортизації на 4.

П.С. В методрекомендаций изменений не вносили, только в стандарты! На сайте я обновил все стандарты с последними изменениями!
П.С. так что пока в учётную политику изменения не внесли начисляем по квартально!

Так ведь у Нацстандарта юридическая сила выше, чем у методрекомендаций. Поэтому уже спокойненько можно внести изменения в учетной политике....
+ вот еще пригодиться Лист Мінюсту від 26.12.2008 N 758-0-2-08-19 "Щодо практики застосування норм права у випадку колізії"
1. У разі існування неузгодженості між нормами, виданими одним і тим самим нормотворчим органом, застосовується акт, виданий пізніше, навіть якщо прийнятий раніше акт не втратив своєї чинності. Така неузгодженість може виникнути внаслідок того, що прийняття нової норми не завжди супроводжується скасуванням "застарілих" норм з одного й того ж питання.

Так что смело можно вносить все изменения, особенно, если каждый квартал начислять амортизацию просто не представляется возможным...
Востаннє редагувалось iraberus в 21 вересня 2015, 16:33, всього редагувалось 1 раз.
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 1 раз.
Регіон: Днепропетровская область

EVGENIY » 21 вересня 2015, 16:29

iraberus написав:
EVGENIY написав:

Так ведь у Нацстандарта юридическая сила выше, чем у методрекомендаций. Поэтому уже спокойненько можно внести изменения в учетной политике....

Нацстандарты в этом плане ведь не говорят точно, а говорят что можно принять решение о начислении раз в год! Так что принимайте решение и дерзайте :) Не хотите не принимайте :)
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Ver_lena » 23 вересня 2015, 15:51

Шановні колеги, в вересні нараховуємо амортизацію з копійками? Я правильно розумію?
Мешканець
Мешканець

Регіон: Одесская Область

Центр-дети » 25 вересня 2015, 20:31

Підкажіть будь лазка, як вірно нарахувати першу половину зносу на суб. 113 (50%) під час введення в експлуатацію, якщо сума 367 грн. З копійками?
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Николаевская Область

Танюха » 30 вересня 2015, 14:45

Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо товар прийшов в серпні місяці то знос як правильно в кварталі нараховувать? Ділить на строк корисного використання і на 4?
Новачок
Новачок

Регіон: Черниговская область

EVGENIY » 30 вересня 2015, 14:49

Танюха написав:Доброго дня! Підкажіть будь ласка, якщо товар прийшов в серпні місяці то знос як правильно в кварталі нараховувать? Ділить на строк корисного використання і на 4?

Нарахування амортизації починається з місяця, наступного за місяцем, у якому об'єкт основних засобів став придатним для корисного використання та введений в експлуатацію.
https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/ ... ni-zasobi/
Делить на срок и делить на 12 месяцев, вам нужно начислить на один месяц (сентябрь)
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Танюха » 30 вересня 2015, 15:15

Велике ДЯКУЮ!!!!!
Новачок
Новачок