Материальная ответственность бухгалтера

Материальная ответственность бухгалтера

Elena0611 » 23 жовтня 2015, 07:33

Здравствуйте, коллеги! Помогите разобраться в ситуации. В бюджетном учреждении по штатному расписанию отсутствует должность завхоза. Может ли бухгалтер-материалист быть материально отвественнім лицом на основании договора о полной материальной ответственности? Если да, то нормально ли то, что при проведении инвентаризации, бухгалтер, занимающийся учетом ОС и ТМЦ даже не будет состоять в комиссии по инвентаризации (так как в Положении № 879 написано, что МОЛ только присутствует при проведении инвентаризации, а в комисии не учавтсвует)? Заранее спасибо за помощь!
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 18
З нами з: 21 вересня 2015, 10:13
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Донецкая область

Re: Материальная ответственность бухгалтера

Владислав Станкус » 23 жовтня 2015, 09:28

Доброго ранку!
Згідно з вимогами ст. 135-1 Кодексу законів про працю України договори про повну матеріальну відповідальність укладаються лише у письмовій формі з працівниками (що досягли 18 років), які обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо пов’язані із зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей. Перелік таких посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Але, в нашій державі і дотепер діє Перелік посад і робіт, котрі заміщуються чи виконуються працівниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, переданих їм на схов, обробку, продаж (відпуск), перевезення або застосування в процесі виробництва, затверджений постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 28.12.1977 №447/24.
До цього Переліку посаду бухгалтера – матеріаліста не віднесено, проте враховуючи позицію Мінсоцполітики, яке воно визначило в листі від 29.04.2013 р. № 61/06/186-13 договір про повну матеріальну відповідальність з бухгалтером може бути укладено, у разі якщо для бухгалтера в установленому порядку (відповідно до робочої інструкції, наказу, розпорядженню) передбачається розширення зони обслуговування або збільшення обсягу робіт видами робіт, пов'язаними зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва довірених працівникам цінностей.
Ситуація щодо проведення інвентаризації без включення до інвентаризаційної комісії бухгалтера – матеріаліста, в зв’язку з укладанням з ним договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, де що нетипова оскільки інвентаризаційна комісія створюється з представників апарату управління підприємства, бухгалтерської служби та досвідчених працівників підприємства, які знають об’єкт інвентаризації, ціни та первинний облік (інженери, технологи, механіки, виконавці робіт, товарознавці, економісти, бухгалтери).
Але, прямої заборони не включення до складу інвентаризаційної комісії бухгалтера – матеріаліста Положенням про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 02.09.2014 № 879 не передбачено.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 619
З нами з: 24 липня 2015, 09:58
Дякував (а): 4 раз.
Подякували: 41 раз.
Регіон: Харьковская область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість