Все про ПММ

Re: Все про ПММ

Ксю » 06 квітня 2016, 13:24

LaTa написав:
Ксю написав:А де у балансі я маю покласти Дт683 у який рядок підкажіть будь ласка?

Рядок 190.

Дуже дякую!Вищестояща планує нам повернути цю солярку.вони проведуть тендер і повернуть нам цілітри солярки, то тоді які проводки?
Мешканець
Мешканець

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

LaTa » 07 квітня 2016, 15:52

Ксю написав:
Дуже дякую!Вищестояща планує нам повернути цю солярку.вони проведуть тендер і повернуть нам цілітри солярки, то тоді які проводки?

Думаю, что обратной проводкой: Дт 235 Кт 683.
Новачок
Новачок

Регіон: Донецкая область

Ірина3337 » 11 квітня 2016, 16:31

Доброго дня!!!!
підкажіть будь ласка чи може бюджетна установа придбавати бензин, якщо в неї немає автомобіля. І в мене є ще одне питання на яке я не можу знайти відповіді: підкажіть чи не зустрічались десь інструкції по застосуванню КФК 091101 та 091102 буду дуже вдячна
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 1 раз.
Регіон: Кировоградская область

Владислав Станкус » 12 квітня 2016, 08:47

Доброго ранку!
Установа може придбавати бензин у разі відсутності на балансі автомобіля, у тому разі якщо наприклад має інші машини і механізми, які працюють за допомогою бензину (газонокосарки, генератори та ін.)
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 4 раз.
Подякували: 33 раз.
Регіон: Харьковская область

Ірина3337 » 12 квітня 2016, 09:06

Владислав Станкус написав:Доброго ранку!
Установа може придбавати бензин у разі відсутності на балансі автомобіля, у тому разі якщо наприклад має інші машини і механізми, які працюють за допомогою бензину (газонокосарки, генератори та ін.)

дякую за відповідь!!!!! 
чи не могли б Ви підказати яким документом можна апелювати щоб довести свою позицію про недоцільність придбання пального
Мандрівник
Мандрівник

Владислав Станкус » 12 квітня 2016, 10:10

Чи не могли б Ви більш детально описати ситуацію, до кого саме слід апелювати та ін.
Місцевий
Місцевий

Ірина3337 » 12 квітня 2016, 11:41

Владислав Станкус написав:Чи не могли б Ви більш детально описати ситуацію, до кого саме слід апелювати 

Районний центр соціальних служб планує закупити бензин не маючи автомобіля. Вони планують брати автомобіль в іншої бюджетної установи в користуванння (за потребою), але заправляти своїм бензином. На мою думку доцільніше перераховувати кошти давачу автомобіля по КЕКВ 2240 як за оренду автомобіля. 
Я вже декілька днів не можу знайти нормативний документ де булоб чітко зазначено, що без наявності транспортних засобів бюджетна установа не може придбавати та використовувати бензин. (А можливо я помиляюсь).
Буду дуже вдячна за допомогу!!!!
Мандрівник
Мандрівник

Владислав Станкус » 12 квітня 2016, 12:25

Ірина3337 написав:
Владислав Станкус написав:Чи не могли б Ви більш детально описати ситуацію, до кого саме слід апелювати 

Районний центр соціальних служб планує закупити бензин не маючи автомобіля. Вони планують брати автомобіль в іншої бюджетної установи в користуванння (за потребою), але заправляти своїм бензином. На мою думку доцільніше перераховувати кошти давачу автомобіля по КЕКВ 2240 як за оренду автомобіля. 
Я вже декілька днів не можу знайти нормативний документ де булоб чітко зазначено, що без наявності транспортних засобів бюджетна установа не може придбавати та використовувати бензин. (А можливо я помиляюсь).

Одразу зазначу, що нормативного документу, про який Ви ведете мову немає.
Проте, згідно з п.20 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 під час визначення обсягів видатків бюджету розпорядників нижчого рівня головні розпорядники повинні враховувати об'єктивну потребу в коштах кожної установи, виходячи з її основних виробничих показників і контингентів, які встановлюються для установ, обсягу виконуваної роботи, штатної чисельності, необхідності погашення дебіторської і кредиторської заборгованості та реалізації окремих програм і намічених заходів щодо скорочення витрат у плановому періоді.
При цьому, під час визначення видатків у проектах кошторисів установи повинен забезпечуватися суворий режим економії коштів і матеріальних цінностей. До кошторисів можуть включатися тільки видатки, передбачені законодавством, необхідність яких обумовлена характером діяльності установи.
Далі розглянемо ситуацію с автомобілем.
Районний центр соціальних служб може взяти автомобіль у іншої установи або організації по договору оренди або по договору позички. У першому випадку користування автомобілем буде платним ,у другому - безоплатним.
За чий рахунок буде проводитися закупівля паливно-мастильних матеріалів прописується у відповідному договорі, але як правило за рахунок того, хто безпосередньо користується автомобілем.
Отже, у разі наявності договору, в якому буде визначено, що закупівля паливно-мастильних матеріалів буде проводитись за рахунок районного центру соціальних служб, здійснювати планування видатків на придбання паливно - мастильних матеріалів можливо, враховуючи такі показники як періодичність користування автомобілем та відповідно об’єм виконуваної їм роботи для визначення кілометражу, а також норму витрати пального.
Місцевий
Місцевий

marinasin » 12 квітня 2016, 13:09

Добрий день! Скажіть будь-ласка як правильно списати мастило? Норми на 100 л використаного бензину в наказі 43 знайшла... а далі? через який пробіг? чи відповідно до залитого мастила по нормі?
Мешканець
Мешканець

Дякував (а): 2 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Ірина3337 » 12 квітня 2016, 13:12

Владислав Станкус написав:
Ірина3337 написав:

Одразу зазначу, що нормативного документу, про який Ви ведете мову немає.
Проте, згідно з п.20 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 під час визначення обсягів видатків бюджету розпорядників нижчого рівня головні розпорядники повинні враховувати об'єктивну потребу в коштах кожної установи, виходячи з її основних виробничих показників і контингентів, які встановлюються для установ, обсягу виконуваної роботи, штатної чисельності, необхідності погашення дебіторської і кредиторської заборгованості та реалізації окремих програм і намічених заходів щодо скорочення витрат у плановому періоді.
При цьому, під час визначення видатків у проектах кошторисів установи повинен забезпечуватися суворий режим економії коштів і матеріальних цінностей. До кошторисів можуть включатися тільки видатки, передбачені законодавством, необхідність яких обумовлена характером діяльності установи.
Далі розглянемо ситуацію с автомобілем.
Районний центр соціальних служб може взяти автомобіль у іншої установи або організації по договору оренди або по договору позички. У першому випадку користування автомобілем буде платним ,у другому - безоплатним.
За чий рахунок буде проводитися закупівля паливно-мастильних матеріалів прописується у відповідному договорі, але як правило за рахунок того, хто безпосередньо користується автомобілем.
Отже, у разі наявності договору, в якому буде визначено, що закупівля паливно-мастильних матеріалів буде проводитись за рахунок районного центру соціальних служб, здійснювати планування видатків на придбання паливно - мастильних матеріалів можливо, враховуючи такі показники як періодичність користування автомобілем та відповідно об’єм виконуваної їм роботи для визначення кілометражу, а також норму витрати пального.

Дуже дякую за змістовну відповідь!!!
Мандрівник
Мандрівник

Владислав Станкус » 12 квітня 2016, 13:16

Радий допомогти.
Місцевий
Місцевий

Ірина3337 » 12 квітня 2016, 13:26

Доброго дня!!!!
я б хотіла ще запитати, як вийти з такої сетуації:
я працюю в бюджетній організації. Ми придбавали талони на бензин і видавали водію. І минулого року водій загубив квитанцію від АЗС про заправку автомобіля по виданому талону як нам вийти з ситуації?
буду дуже вдячна за допомогу.
Мандрівник
Мандрівник

Крот Юлія » 12 квітня 2016, 13:39

Ірина3337 написав:Доброго дня!!!!
я б хотіла ще запитати, як вийти з такої сетуації:
я працюю в бюджетній організації. Ми придбавали талони на бензин і видавали водію. І минулого року водій загубив квитанцію від АЗС про заправку автомобіля по виданому талону як нам вийти з ситуації?
буду дуже вдячна за допомогу.

Доброго дня!

Ваша ситуація досить типова і нічого страшного в цьому немає. Вам просто потрібно провести звірку з АЗС щодо заправлення відповідно службового авто за відповідними датами.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 25 раз.
Подякували: 138 раз.
Регіон: Харків

Владислав Станкус » 12 квітня 2016, 14:25

marinasin написав:Добрий день! Скажіть будь-ласка як правильно списати мастило? Норми на 100 л використаного бензину в наказі 43 знайшла... а далі? через який пробіг? чи відповідно до залитого мастила по нормі?

Доброго дня!
Відповідно до п. 1.10 Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 10.02.98 р. № 43 нормативи витрат мастильних матеріалів, наведені в додатку В, установлені на 100 літрів (100 м-3 СПГ) нормативних витрат палива, розрахованих для даного автомобіля:
- нормативи витрат олив - в л/100 л (л/100 м-3 СПГ) Qн;
- нормативи витрат мастил - в кг/100 літрів (кг/100 м-3 СПГ) Qн.
Отже витрати мастильних матеріалів напряму залежать від кількості використаного автомобілем пального.
Можливо констатувати той факт, що більшість автомобілів, які використовуються на теперішній час не включені в додаток В до Наказу №43.
Для таких автомобілів встановлюються тимчасові нормативи витрат мастильних матеріалів у таких розмірах:
- для дизельних та газодизельних вантажних автомобілів і автобусів з повною масою понад 3,5 т:
моторна олива - до 2,8 л/100 л (л/100 м-3 СПГ) Qн;
трансмісійна олива - до 0,4 л/100 л (л/100 м-3 СПГ) Qн;
спеціальні оливи - до 0,1 л/100 л (л/100 м-3 СПГ) Qн;
пластичні (консистентні) мастила - до 0,3 кг/100 л (кг/100 м-3 СПГ) Qн;
- для решти автомобілів і автобусів:
моторна олива - до 1,8 л/100 л (л/100 м-3 СПГ) Qн;
трансмісійна олива - до 0,15 л/100 л (л/100 м-3 СПГ) Qн;
спеціальні оливи - до 0,05 л/100 л (л/100 м-3 СПГ) Qн;
пластичні (консистентні) мастила - до 0,1 кг/100 л (кг/100 м-3 СПГ) Qн.

Слід розуміти, що нормативи витрат мастильних матеріалів включають в себе заміну мастильних матеріалів під час технічного обслуговування та періодичне їх додання в процесі експлуатації.
Нормативні витрати відповідають гранично допустимим витратам, що можуть бути значно вищими, ніж звичайні витрати мастильних матеріалів транспортними засобами, які перебувають в задовільному технічному стані, особливо для транспортних засобів сучасних конструкцій.
При цьому, гранично допустимі значення нормативів витрат мастильних матеріалів зменшуються на 50% для всіх автомобілів, які перебувають в експлуатації не більше трьох років, та можуть бути збільшені до 20% (із наданням відповідного обґрунтування) для автомобілів, які перебувають в експлуатації більше восьми років або мають пробіг понад 150 тис. км.
Окремо слід зазначити, що рекомендовано застосовувати мінімально можливі значення нормативів витрат мастильних матеріалів відповідно до конструктивних особливостей і технічного стану транспортного засобу та фактичних потреб із документальним підтвердженням обґрунтованості цих витрат відповідно до рекомендацій заводу-виробника, періодичності та технології проведення регламентних робіт із технічного обслуговування і ремонту тощо.
Норми витрат мастильних матеріалів вводяться в дію наказом керівника установи.  
Місцевий
Місцевий

marinasin » 12 квітня 2016, 14:50

Як що це періодичне додання в процесі експлуатації і за перший квартал використано пального 645л то за нормою 0,7 на 100л використано 4,5л. Це видно із подорожнього листа. Коли водію потрібно доливати мастило? Чи це робиться постійно? Як мені визначити що потрібно закупати мастило?
Мешканець
Мешканець

Владислав Станкус » 12 квітня 2016, 15:20

marinasin написав:Як що це періодичне додання в процесі експлуатації і за перший квартал використано пального 645л то за нормою 0,7 на 100л використано 4,5л. Це видно із подорожнього листа. Коли водію потрібно доливати мастило? Чи це робиться постійно? Як мені визначити що потрібно закупати мастило?

Ще раз зверну Вашу увагу, що це гранично допустимі нормативи витрат мастильних матеріалів і включають в себе заміну мастильних матеріалів під час технічного обслуговування та періодичне їх додання в процесі експлуатації.
Припустимо, що заміна оливи під час технічного обслуговування здійснюється кожні 7000 км. Для здійснення такого пробігу автомобіль, з нормою витрат палива 10 л/100 км, витратить 700 л бензину. За нормативом при витраті бензину 700 л можливе списання 4,9 л оливи. Для заміни потрібно щонайменше 3,5 л оливи. Отже в період між заміною мастила водій може додати максимум 1,4 л оливи (4,9 -3,5).
Для того, що б визначити чи потрібно додавати моторну оливу чи ні, слід скористатись масляним щупом, який відображає рівень моторної оливи в двигуні.
Місцевий
Місцевий

marinasin » 12 квітня 2016, 15:30

Большое спасибо
Мешканець
Мешканець

Владислав Станкус » 12 квітня 2016, 15:32

Радий допомогти.
Місцевий
Місцевий

buhgalter123 » 14 квітня 2016, 10:21

Подскажите, пожалуйста, как выйти из ситуации: водитель в путевых листах указывал километраж согласно спидометра, на основании этого и списывали бензин. Раз в 2 недели у бухгалтерии сверка путевых листов с реальными данными спидометра и остатков бензина в баке. Когда пошли проверять, то обнаружили. что спидометр не работает, по словам водителя "... спидометр перестал работать ГДЕ-ТО неделю назад..." У меня нет слов. Что делать не знаю, финансирования на ремонт машины в апреле-мае нет, поскольку ее отремонтировали только в середине марта. Что делать - ума не приложу!
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Луганская область

Владислав Станкус » 14 квітня 2016, 10:38

buhgalter123 написав:Подскажите, пожалуйста, как выйти из ситуации: водитель в путевых листах указывал километраж согласно спидометра, на основании этого и списывали бензин. Раз в 2 недели у бухгалтерии сверка путевых листов с реальными данными спидометра и остатков бензина в баке. Когда пошли проверять, то обнаружили. что спидометр не работает, по словам водителя "... спидометр перестал работать ГДЕ-ТО неделю назад..." У меня нет слов. Что делать не знаю, финансирования на ремонт машины в апреле-мае нет, поскольку ее отремонтировали только в середине марта. Что делать - ума не приложу!

Доброго дня!
Виходів тут не багато: - здійснити ремонт за рахунок благодійника або домовитись зі станцією техобслуговування зробити його в борг або за власні кошти керівника. По суті, до того як він буде відремонтований, здійснювати поїздки не можна та відповідно не можна списувати пальне. В будь якому з випадків зверніть увагу на те, що б в акті на ремонт спідометра були відображені ті його показники, які відображені в останньому подорожньому листі, за яким проводилось списання палива.
Місцевий
Місцевий

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість