Звільнення з державної служби

Звільнення з державної служби

оленка-2015 » 30 березня 2015, 13:05

Державний службовиць пенсіонер. Яким законом передбачено вибір ним пенсії або заробітної плати. І якщо він обере пенсію, то яким чином проводити звільнення.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 8
З нами з: 24 березня 2015, 13:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Николаевская область

Re: Звільнення з державної служби

Федченко Леся » 30 березня 2015, 14:51

01.04.15 р. набере чинності прийнятий ВРУ 02.03.15 р. Закон України № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (далі - Закон), яким внесено зміни до цілої низки законів, що визначають особливості пенсійного забезпечення окремих категорій осіб, у тому числі – державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Цим Законом, зокрема, внесено зміни до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а саме:
ч. 7 ст. 21 доповнено одним реченням: «Тимчасово, у період з 1 квітня 2015 р. по 31 грудня 2015 р., посадовим особам місцевого самоврядування (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період служби в органах місцевого самоврядування, пенсії, призначені відповідно до законодавства України, не виплачуються».

Так, Законом внесено зміни до законів України: «Про прокуратуру», «Про пенсійне забезпечення», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державну службу», «Про судову експертизу», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про статус народного депутата України», «Про дипломатичну службу», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», «Про судоустрій і статус суддів».
На всіх змінах, внесених Законом, зупинятися не будемо, а висвітлимо лише зміни до законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Так, у Законі України «Про державну службу» ч. 4 ст. 37 замінено чотирма новими частинами:
Тимчасово, у період з 1 квітня 2015 р. по 31 грудня 2015 р.:
особам, на яких поширюється дія цього Закону (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії/щомісячного довічного грошового утримання у порядку та на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсії, призначені відповідно до цієї статті, не виплачуються;
у період роботи на інших посадах/роботах пенсія, призначена особам відповідно до цієї статті (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія п. 1 ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
З 1 січня 2016 р. пенсія, призначена відповідно до цієї статті, у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсії в порядку і на умовах, передбачених цим Законом, законами України «Про статус народного депутата України», «Про прокуратуру», «Про наукову і науково-технічну діяльність», виплачується у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється.
Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність».

Якщо особа обирає пенсію - звільняється за власним бажанням (ст. 38 КЗпП).
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Харків

Re: Звільнення з державної служби

Семаков Петр » 24 листопада 2015, 23:39

Чи можливо так: написати заяву за власним баженням і піти на лікарниний на два тижні (щоб не відпрацьовувати два тижні)?. Чи після лікарняного всеодно доведеться дві неділі відробляти?
Аватар користувача
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 24 листопада 2015, 23:23
Звідки: Украина
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Звільнення з державної служби

yaoleg » 25 листопада 2015, 06:38

Теоретично можна звільнитися і за один день, але практично все залежить від керівництва.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2473
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 420 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: Звільнення з державної служби

lubka » 07 грудня 2015, 12:51

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 26 Закону України „Про запобігання корупції” особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, забороняється „протягом року з дня припинення відповідної діяльності представляти інтереси будь-якої особи у справах (у тому числі в тих, що розглядаються в судах), в яких іншою стороною є орган, підприємство, установа, організація, в якому (яких) вони працювали на момент припинення зазначеної діяльності”.

            Чи можна, на вашу думку, на підставі цієї норми вважати, що начальник відділу освіти після звільнення з посади не може претендувати на посаду директора школи, яка знаходиться у підпорядкуванні цього відділу освіти?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 159
З нами з: 03 квітня 2015, 11:17
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Львовская область

Re: Звільнення з державної служби

Слепченко Андрій » 17 грудня 2015, 10:49

Чи припиняються повноваження консультанта голови районної ради при обранні нового голови ради, якщо так то яким нормативно - правовим актом це передбачено? Вдячний за  відповідь.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 17 грудня 2015, 10:40
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Звільнення з державної служби

rayrada » 22 травня 2018, 09:02

Виникла така ситуація, допоможіть розібратися. Працівник - посадова особа місцевого самоврядування звільнився для виходу на пенсію за станом здоров'я, йому було виплачено матеріальну допомогу в розмірі 10 посадових окладів (на той час ця норма ще діяла). Тепер ця особа хоче прийти до нас на іншу посаду за конкурсом. Чи можемо ми прийняти її на роботу?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 190
З нами з: 17 жовтня 2013, 08:23
Звідки: Днепропетровск
Дякував (а): 8 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Днепропетровская Область
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей