Використання коштів від орендної плати бюджетного закладу

Використання коштів від орендної плати бюджетного закладу

Алеся1102 » 18 березня 2016, 10:00

Підскажіть,будь ласка, можу я використати кошти з арендної плати на канцтовари
Новачок
Новачок

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Використання коштів від орендної плати бюджетного закладу

ІринаОБЛ » 03 травня 2016, 08:16

Якщо ви бюджетники, то схема така: 70% орендної плати до державного бюджету, 30% - державному підприємству.
Новачок
Новачок

Регіон: Ивано-Франковская область

Владислав Станкус » 04 травня 2016, 07:58

Алеся1102 написав:Підскажіть,будь ласка, можу я використати кошти з арендної плати на канцтовари

Доброго ранку !
Відповідно до ст.13 Бюджетного кодексу України власні надходження бюджетних установ отримуються додатково до коштів загального фонду бюджету і включаються до спеціального фонду бюджету.
Власні надходження бюджетних установ поділяються на такі групи:
перша група - надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами згідно із законодавством;
друга група - інші джерела власних надходжень бюджетних установ.
У складі першої групи виділяються такі підгрупи:
підгрупа 1 - плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю;
підгрупа 2 - надходження бюджетних установ від додаткової (господарської) діяльності;
підгрупа 3 - плата за оренду майна бюджетних установ;
підгрупа 4 - надходження бюджетних установ від реалізації в установленому порядку майна (крім нерухомого майна).
Отже, як бачимо, кошти отримані від здачі в оренду майна відносяться до 3 підгрупи першої групи власних надходження бюджетних установ.
Власні надходження бюджетних установ отримані за рахунок надходжень підгрупи 3 першої групи використовуються на утримання, облаштування, ремонт та придбання майна бюджетних установ. (ст.13 Бюджетного кодексу України)
Таким чином, придбати канцелярські товари за рахунок коштів отриманих від здачі в оренду приміщень Ви можете.
Окремо зазначу, що власні надходження бюджетних установ, в т.ч. кошти від оренди майна, використовуються з урахуванням ч. 9 ст. 51 Бюджетного кодексу України.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 4 раз.
Подякували: 41 раз.
Регіон: Харьковская область

buhg » 04 травня 2016, 11:20

скажите,если мы местный бюджет и все деньги от аренды оставляем у себя на счетах и используем на хоз нужды, или тоже перечислять часть в бюджет
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 78 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Одесская Область

Владислав Станкус » 04 травня 2016, 13:24

buhg написав:скажите,если мы местный бюджет и все деньги от аренды оставляем у себя на счетах и используем на хоз нужды, или тоже перечислять часть в бюджет

Відповідно до ч.2 ст.19 Закону України «Про оренду державного майна» від 10.04.92 р. № 2269-XII методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем для об'єктів, що перебувають у комунальній власності, визначаються органами місцевого самоврядування на тих самих методологічних засадах, як і для об'єктів, що перебувають у державній власності.
Таким чином, у Вашому випадку необхідно дотримуватись вимог методики затвердженої безпосередньо органом місцевого самоврядування Вашої територіальної одиниці.
Місцевий
Місцевий

buhg » 04 травня 2016, 14:04

спасибо,значит у нас может все оставаться на счетах,и еще так и не определилась с индексированием арендной платы, делала всегда, а вэтом году с января не знаю что делать? в договоре указано про индексацию а надо ли в этом году ,как Вы думаете?
Місцевий
Місцевий

Владислав Станкус » 04 травня 2016, 14:27

buhg написав:спасибо,значит у нас может все оставаться на счетах,и еще так и не определилась с индексированием арендной платы, делала всегда, а вэтом году с января не знаю что делать? в договоре указано про индексацию а надо ли в этом году ,как Вы думаете?

Вважаю, якщо в договорі індексація передбачена, доповнень і змін до договору не було, то доцільно орендну плату індексувати.
Місцевий
Місцевий

Владислав Станкус » 04 травня 2016, 14:31

Владислав Станкус написав:
buhg написав:спасибо,значит у нас может все оставаться на счетах,и еще так и не определилась с индексированием арендной платы, делала всегда, а вэтом году с января не знаю что делать? в договоре указано про индексацию а надо ли в этом году ,как Вы думаете?

Вважаю, якщо в договорі індексація передбачена, доповнень і змін до договору не було, то доцільно орендну плату індексувати.

Щодо  питання індексації можете переглянути докладнiше  коментар Станкус Тетяни  
viewtopic.php?f=123&t=3074&start=140
Місцевий
Місцевий

buhg » 05 травня 2016, 10:22

спасибо,я все уже читала, в общем индексировать надо
Місцевий
Місцевий

Наталія Боровська » 20 травня 2016, 09:00

Подскажите пожалуйста,више причитала сообщение про распределение орендной плати в бюджет 70%и 30%,когда ето поменялось,ми всегда перечисляли 50%
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Луганская область

ІринаОБЛ » 20 травня 2016, 11:13

Наталія Боровська написав:Подскажите пожалуйста,више причитала сообщение про распределение орендной плати в бюджет 70%и 30%,когда ето поменялось,ми всегда перечисляли 50%

Все правильно: 50% від суми без ПДВ.
Новачок
Новачок

Регіон: Ивано-Франковская область

irina-kadikova » 18 березня 2019, 12:36

Добрий день! Підкажіть проводки , кошти від орендної плати використали на придбання основного засобу вартість менше 6000грн, які потрібні проводки? Дякую
Новачок
Новачок

Дякував (а): 1 раз.
Регіон: Одесская область

EVGENIY » 18 березня 2019, 13:45

irina-kadikova написав:Добрий день! Підкажіть проводки , кошти від орендної плати використали на придбання основного засобу вартість менше 6000грн, які потрібні проводки? Дякую

Ось так
https://buhgalter.com.ua/dovidnik/prikl ... bannya-oz/
тільки замість першої проводки зробити ДТ 7111 Кр 5411
а якщо доходи вже закриті то треба 5512 5411
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Дякував (а): 82 раз.
Подякували: 893 раз.

irina-kadikova » 18 березня 2019, 16:23

EVGENIY написав:
irina-kadikova написав:Добрий день! Підкажіть проводки , кошти від орендної плати використали на придбання основного засобу вартість менше 6000грн, які потрібні проводки? Дякую

Ось так

Дякую! Я вже в чаті з Вами спілкувалсь, проблема в тому , що казначейство не приймає, треба рахунок 7411, та кажуть, що я не можу з цих коштів купити МНМА
Новачок
Новачок

EVGENIY » 18 березня 2019, 16:50

irina-kadikova написав:
EVGENIY написав:

Ось так

Дякую! Я вже в чаті з Вами спілкувалсь, проблема в тому , що казначейство не приймає, треба рахунок 7411, та кажуть, що я не можу з цих коштів купити МНМА

Чим дальше в ліс тим більше дров!!
Читаємо бюджетний кодекс на що можна витрачати кошти від оренди
утримання, облаштування, ремонт та придбання майна бюджетних установ (за рахунок надходжень підгрупи 3 першої групи);

тому ваше ДКСУ не праве, воно не праве на рахунок 7411, ще й на рахунок придбання за ці кошти!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Люля2018 » 18 березня 2019, 17:20

Доброго дня. Бюджетій організації надходять кошти за надання приміщення в оренду зг. 25010300 «плата за оренду майна бюджетних установ». Дані надходження використовуємо на КЕКВи 2210, 2240. З КЕВКа 2270 оплачуємо 2273-електроенергію та 2274 -газ. Чи можна використовувати кошти від оренди на КЕКВ 2275 (на закупівлю - дрова букові)?
Новачок
Новачок

Регіон: Черновицкая область

EVGENIY » 18 березня 2019, 17:36

Люля2018 написав:Доброго дня. Бюджетій організації надходять кошти за надання приміщення в оренду зг. 25010300 «плата за оренду майна бюджетних установ». Дані надходження використовуємо на КЕКВи 2210, 2240. З КЕВКа 2270 оплачуємо 2273-електроенергію та 2274 -газ. Чи можна використовувати кошти від оренди на КЕКВ 2275 (на закупівлю - дрова букові)?

тобто відповідь вище ви не бачите? Я там навів цитату із бюджетного кодексу!!!!!!!!!!!!!!!!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

irina-kadikova » 18 березня 2019, 20:41

EVGENIY написав:
irina-kadikova написав:
EVGENIY написав:

Ось так

Чим дальше в ліс тим більше дров!!
Читаємо бюджетний кодекс на що можна витрачати кошти від оренди
утримання, облаштування, ремонт та придбання майна бюджетних установ (за рахунок надходжень підгрупи 3 першої групи);

тому ваше ДКСУ не праве, воно не праве на рахунок 7411, ще й на рахунок придбання за ці кошти!

2050Інші доходи від обмінних операційВідображають нараховані доходи за субрахунком 7411 «Інші доходи від обмінних операцій», які не відображені у складі обмінних операцій на рахунках 70 — 73. Це:
— плата за оренду майна бюджетної установи;
— грошові кошти, що надійшли від реалізації майнових прав на фільми, вихідні матеріали фільмів і фільмокопій, створених за бюджетні кошти, як на умовах держзамовлення, так і на умовах фінансової підтримки;
— доходи від операцій з дооцінки, відновлення корисності активів (відображаються за тими ККД, за рахунок яких був придбаний актив, який дооцінюється або його корисність оновлюється);
— доходи від курсової різниці в разі зростання курсу валюти (відображаються за тими ККД, за якими надійшли доходи в іноземній валюті).
Сума доходів, що надійшла, списується в останній день звітного кварталу записом: Дт 7411 — Кт 5511. Джерелом інформації є Картка аналітичного обліку доходів від реалізації продукції (робіт, послуг) (гр. 6) і дані за субрахунком 7411 в книзі «Журнал-Головна»
У цьому рядку відображають доходи, що надійшли за такими ККД:
25010300 «Плата за оренду майна бюджетних установ»;
25020400 «Кошти, отримані від реалізації майнових прав
на фільми, початкові матеріали фільмів і фільмокопій, створені
за бюджетні кошти як за державним замовленням, так і на умовах
фінансової підтримки»
Ось чому вони кажуть використовувати рахунок 7411
Новачок
Новачок