Щодо обліку поштових марок установою, що не має каси

Щодо обліку поштових марок установою, що не має каси

lorygreyg » 05 квітня 2017, 17:20

Є думка, що операції з грошовими документами (у тому числі з поштовими марками, маркованими конвертами і листівками) прирівнюються до касових операцій.

Проте відповідно до Положення № 637 касові операції -  операції  підприємств  (підприємців)  між собою та з фізичними особами,  що пов'язані з прийманням і видачею готівки під час проведення розрахунків через касу з  відображенням цих операцій у відповідних книгах обліку. Грошові документи в даному Положенні не згадуються.

При цьому відповідно до п 2.6 Порядку № 37 до інших коштів установи належать грошові документи ..., які знаходяться в касі установи (поштові марки, сплачені проїзні документи, ....)..

Отже, як бути установі, що не має посади касира та відповідно каси? Марки отримує і використовує співробітник, з яким укладено договір про матеріальну відповідальність.  Турбує питання доцільності і необхідності оформлення касових ордерів.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 05 квітня 2017, 16:37
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Щодо обліку поштових марок установою, що не має каси

ludochka-d » 01 вересня 2017, 12:13

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, в такому питанні: на балансі рахувались марки номіналом по 2,40 грн. Влітку такі самі марки стали коштувати вже 4,00 грн. І при відправленні листів враховується не 2,40, а вже по 4,00. Як тепер бути установі, якщо на балансі є залишок марок по 2,4грн. Робити дооцінку? На укрпошті ніяких підтверджуючих документів про підвищення не дають. Як правильно оформити цю операцію? Будемо дуже вдячні за відповідь!
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 15
З нами з: 19 серпня 2015, 08:13
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Киевская область

Re: Щодо обліку поштових марок установою, що не має каси

Татьяна » 15 січня 2020, 17:35

Добрый вечер! Подскажите, пожалуйста имеет ли право главный специалист отдела бухучета получать ТМЦ, в частности марки на почте???? В штате предприятия есть отдел МТО( 5 чел), в отделе бухгалтерского учета - гл.бухгалтер, зам. гл. бухгалтера, 2 гл. специалиста. Благодарю!
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 139
З нами з: 07 травня 2015, 15:25
Дякував (а): 5 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Донецкая область
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість