Як розрахувати стаж?

Як розрахувати стаж?

едвард » 26 жовтня 2018, 21:51

Працівника прийняли на роботу 10 січня 2018 року, до цього ніде не працював, Захворів 20 липня 2018 року.
Який страховий стаж перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (що суттєво може сплинути на розмір лікарняних):

а) 20 липня - 10 січня = 6 місяців 10 днів;
б) 5 місяців 22 дні (за даними Державного реєстру).

Існує якесь офіційне роз'яснення з цього приводу?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 34
З нами з: 06 січня 2015, 10:43
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Киевская область

Re: Як розрахувати стаж?

едвард » 31 жовтня 2018, 10:21

Невже така ситуація трапляється тільки у мене?
Як діяти?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 34
З нами з: 06 січня 2015, 10:43
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Киевская область

Re: Як розрахувати стаж?

Pavel-san » 31 жовтня 2018, 16:56

Консультуйтесь в Вашому відділенні ФСС. Вони будуть перевіряти розрахунки в заявці і приходити на перевірки, тому їхня думка по цій ситуації буде пріоритетною. 
Моя думка, вірнішим буде перший варіант. В Порядку 1266: "....Якщо протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування застрахована особа має страховий стаж менше шести місяців.
Тобто 12 місяців саме перед настанням страхового випадку, а не місяцем настання страхового випадку. Тобто брати 12 місяців з 20.07.2017 - 19.07.2018. 
А там як скажуть відділ перевірки в ФСС. Якщо не скажуть, або не знать, нараховуйте не більше мінімальної і пишіть їм офіційного листа. Якщо відповідь буде іншою, донарахуєте
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 135
З нами з: 20 січня 2015, 08:42
Дякував (а): 6 раз.
Подякували: 11 раз.

Re: Як розрахувати стаж?

Olga_K » 30 листопада 2018, 10:55

за Законом "Про загальнообов"язкове державне соціальне страхування" вказується про страховий стаж перед настанням страхового випадку(тобто, перед л/л) і що страх.стаж обчислюється в місяцях. якраз випадок, що в питанні вище. але Соцстрах при поданні заявки враховує стаж на початок місяця, в якому почався л/л. вони пояснюють це тим, що звіряють розрахунок допомоги за даними персоніфікації, а за поточний місяць ще звітів не надано-ось і прив"язані до вже поданих звітів.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 120 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Як розрахувати стаж?

Olga_K » 30 листопада 2018, 11:13

А у нас тепер виникли питання щодо страхового стажу. Керівник відділу їздила в Київ на семінар-там по питанню стажу було сказано, що якщо особа не знаходилась ні в яких  трудових відносинах -то період на обліку в Управлінні праці та соцзахисту до страхового стажу для лікарняних не враховується. тобто, якщо особа працювала і пішла у відпустку по догляду за дитиною до 3р і перебувала на обліку в Управлінні праці та соцзахисту -то враховується. а Закон "Про ....соц.страхування" в п.2 ст.21 вказує, що страх.стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку. за довідками ОК-5, ОК-7 та довідки про трудовий та страховий стаж цей період у всіх входить до страхового стажу. Ми робили усний запит до органу ФСС-одразу нам нічого не відповіли(самі не знали), а тепер відзвонились, що після консультації з обласним відділенням, треба цей період( на обліку в УПСЗН) враховувати тільки, якщо працівник був у трудових відносинах і за наказом йому було надано відпустку по догляду. у деяких страх.стаж і відповідно%оплати значно зменшився. але законодавчо у нас немає підтвердження цих вказівок - тільки усні консультації. зробили письмовий запит по одній особі (спірне питання), але відповіді ще не одержали. починається новий звітний місяць(у бюджеті він закривається рано-кінець року) і як надалі розрахувати стаж-тупик.
Може, у когось є точна відповідь? за термінову відповідь буду дуже вдячна, думаю, іншим теж згодиться
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 11:09
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 120 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Як розрахувати стаж?

Кіт » 03 вересня 2019, 08:16

Olga_K написав:А у нас тепер виникли питання щодо страхового стажу. Керівник відділу їздила в Київ на семінар-там по питанню стажу було сказано, що якщо особа не знаходилась ні в яких  трудових відносинах -то період на обліку в Управлінні праці та соцзахисту до страхового стажу для лікарняних не враховується. тобто, якщо особа працювала і пішла у відпустку по догляду за дитиною до 3р і перебувала на обліку в Управлінні праці та соцзахисту -то враховується. а Закон "Про ....соц.страхування" в п.2 ст.21 вказує, що страх.стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку. за довідками ОК-5, ОК-7 та довідки про трудовий та страховий стаж цей період у всіх входить до страхового стажу. Ми робили усний запит до органу ФСС-одразу нам нічого не відповіли(самі не знали), а тепер відзвонились, що після консультації з обласним відділенням, треба цей період( на обліку в УПСЗН) враховувати тільки, якщо працівник був у трудових відносинах і за наказом йому було надано відпустку по догляду. у деяких страх.стаж і відповідно%оплати значно зменшився. але законодавчо у нас немає підтвердження цих вказівок - тільки усні консультації.

Доброго дня! Чи надали Вам письмове роз’яснення щодо Вашого питання? Прийняли нових працівників (після відпусток по догляду за дитиною до 3 років, до цього ніде не працювали), зараз усі похворіли. І питання щодо страхового стажу стало дуже гостро. Буду дуже вдячна за відповідь!
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 24 квітня 2015, 10:58
Звідки: Борислав
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская Область

Re: Як розрахувати стаж?

Руда Тетяна » 03 вересня 2019, 08:59

Кіт написав:
Olga_K написав:А у нас тепер виникли питання щодо страхового стажу. Керівник відділу їздила в Київ на семінар-там по питанню стажу було сказано, що якщо особа не знаходилась ні в яких  трудових відносинах -то період на обліку в Управлінні праці та соцзахисту до страхового стажу для лікарняних не враховується. тобто, якщо особа працювала і пішла у відпустку по догляду за дитиною до 3р і перебувала на обліку в Управлінні праці та соцзахисту -то враховується. а Закон "Про ....соц.страхування" в п.2 ст.21 вказує, що страх.стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку. за довідками ОК-5, ОК-7 та довідки про трудовий та страховий стаж цей період у всіх входить до страхового стажу. Ми робили усний запит до органу ФСС-одразу нам нічого не відповіли(самі не знали), а тепер відзвонились, що після консультації з обласним відділенням, треба цей період( на обліку в УПСЗН) враховувати тільки, якщо працівник був у трудових відносинах і за наказом йому було надано відпустку по догляду. у деяких страх.стаж і відповідно%оплати значно зменшився. але законодавчо у нас немає підтвердження цих вказівок - тільки усні консультації.

Доброго дня! Чи надали Вам письмове роз’яснення щодо Вашого питання? Прийняли нових працівників (після відпусток по догляду за дитиною до 3 років, до цього ніде не працювали), зараз усі похворіли. І питання щодо страхового стажу стало дуже гостро. Буду дуже вдячна за відповідь!

По этому вопросу есть официальное письмо Минсоцполитики от 22.03.2018 г. № 2.4-15-971 (оно опубликовано у нас в "Оплата труда" № 24, 2018 год). В нем сказано по определению страхового стажа мамочек, которые были на учете в УПСЗН, но нигде не работали. Так вот, с 01.01.2016 г. период их нахождения на таком учете включается в страховой стаж, а до 01.01.2016 г. - нет. До 01.01.2016 г. в страховой стаж включается период отпуска до трех лет только тех мамочек, которые ушли в такой отпуск с предприятия, учреждения, организации.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 100
З нами з: 03 лютого 2014, 07:53
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 25 раз.
Регіон: Харків

Re: Як розрахувати стаж?

Кіт » 03 вересня 2019, 10:12

Дуже-дуже велике Дякую!
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 24 квітня 2015, 10:58
Звідки: Борислав
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская Область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей