Внесення житла в декларацію

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Мещишина Яна писав:Підкажіть будь ласка. Проживаю з донькою в будинку який належав бабусі, яка померла у 2017 році. Станом на 31.12.2017 в право власності ще не вступила. Чи показувати будинок в декларації, і яким чином?
Проживання це інше право користування. Власником є третя особа. Те що померла можна відмітити в інформації про власника.

НІКА5555
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 11 березня 2018, 18:39
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення НІКА5555 »

Дмитре Івановичу, Добрий день
Востаннє редагувалось 14 березня 2018, 06:49 користувачем НІКА5555, всього редагувалось 1 раз.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

НІКА5555 писав:Дмитре Івановичу, Добрий день
Допоможіть будь ласка.
Все по внесенню надвірних будівель. Я їх записала окремо. Однак вказала номер єдиний як у будинку.  Якщо тепер вкажу разом? Кількість об'єктів нерухомості  ж не змінилась ж.
Наступне щодо вартості житла. Житло поділено - спільна часткова вартість. У правостановчих документах ціна ще у радянських рублях. Однак,  наприкінці 90-х  у бті була замовлена  технічна документація. Там була вказана  оцінка усього  будинку.  
Власник-сусід свою частку у 2010 подарував. Тепер власник третя особа, не член родини. При цьому була проведена оцінка цієї частки. Яка невідома. Оцінку іншої частки не замовляли.
Тож щодо вартості писати не відомо?
Підкажіть. Дуже прошу.
Щодо внесення надвірних споруд - вже казав що потрібно заносити об'єкт як єдине ціле, якщо він має один реєстраційний номер. Можна внести не як житловий будинок, а як інше: житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами, але тоді зміниться загальна площа усього.

Щодо вартості житла, пишіть відому вам вартість згідно тих документів які у вас є в наявності, або документів які ви можете отримати, зокрема у БТІ. Вартість об'єкту вказується загальна, а ви вже в полях власності вказуєте частку на цей об'єкт майна. Наприклад 25% - суб'єкт декларування, решта 75% розписуєте хто скільки має навіть якщо це чужі люди, але якщо ця інформація вам відома, або повинна бути відома із документів які є у вас в наявності, або документів які ви можете отримати, зокрема у БТІ.

***
p.s. Без огляду усього пакету документації по будинку неможливо гарантовано порадити як заповнити декларацію.

НІКА5555
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 11 березня 2018, 18:39
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення НІКА5555 »

Дмитре Івановичу Прошу допомогти
Востаннє редагувалось 14 березня 2018, 06:48 користувачем НІКА5555, всього редагувалось 1 раз.

НІКА5555
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 11 березня 2018, 18:39
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення НІКА5555 »

Дуже
Востаннє редагувалось 14 березня 2018, 06:48 користувачем НІКА5555, всього редагувалось 1 раз.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Я вже вам писав, ви так нічого і не зрозуміли... Не бачивши документів ніхто вам не скаже як вийти з вашої ситуації.

Ви пишите про оцінку частини будинку в 2010 році... Ви яке відношення маєте до цієї частини? Це що ваша частина?
Ви повинні зазначити вартість усього будинку або вашої частини якщо вона прямо зазначена в правопосвідчуючих документах. Те що хтось щось там оцінював для вас яке має значення...
Щодо площі - якщо вибираєете зі списку житловий будинок - площа будинку. Якщо вписуєте Інше: житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами - площа усіх споруд згідно техпаспорту на нерухомість!
Так зрозуміло?

НІКА5555
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 11 березня 2018, 18:39
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення НІКА5555 »

Дякую

Мещишина Яна
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 12 березня 2018, 20:51

Повідомлення Мещишина Яна »

Мещишина Яна написав:
Підкажіть будь ласка. Проживаю з донькою в будинку який належав бабусі, яка померла у 2017 році. Станом на 31.12.2017 в право власності ще не вступила. Чи показувати будинок в декларації, і яким чином?

Проживання це інше право користування. Власником є третя особа. Те що померла можна відмітити в інформації про власника.

Тобто, в полі"права на цей об'єкт" вказати наступне:
тип права - інше право користування
яке саме - проживання
інформація про власника - власником є третя особа
а що далі?
якщо вказати громадянин України требя заповнювати поля
де саме можна вказати що власник помер?

Мещишина Яна
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 12 березня 2018, 20:51

Повідомлення Мещишина Яна »

Дмитрий Иванович писав:
Мещишина Яна писав:Підкажіть будь ласка. Проживаю з донькою в будинку який належав бабусі, яка померла у 2017 році. Станом на 31.12.2017 в право власності ще не вступила. Чи показувати будинок в декларації, і яким чином?
Проживання це інше право користування. Власником є третя особа. Те що померла можна відмітити в інформації про власника.
[font="Noto Sans", sans-serif]Тобто, в полі"права на цей об'єкт" вказати наступне:[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]тип права - інше право користування[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]яке саме - проживання[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]інформація про власника - власником є третя особа[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]а що далі?[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]якщо вказати громадянин України требя заповнювати поля[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]де саме можна вказати що власник помер?[/font]

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Мещишина Яна писав:
Дмитрий Иванович писав:
Мещишина Яна писав:Підкажіть будь ласка. Проживаю з донькою в будинку який належав бабусі, яка померла у 2017 році. Станом на 31.12.2017 в право власності ще не вступила. Чи показувати будинок в декларації, і яким чином?
Проживання це інше право користування. Власником є третя особа. Те що померла можна відмітити в інформації про власника.
[font="Noto Sans", sans-serif]Тобто, в полі"права на цей об'єкт" вказати наступне:[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]тип права - інше право користування[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]яке саме - проживання[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]інформація про власника - власником є третя особа[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]а що далі?[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]якщо вказати громадянин України требя заповнювати поля[/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]де саме можна вказати що власник помер?[/font]
в усіх, де система дозволяє вписувати, а не обирати варіанти

Альона888
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 15 березня 2018, 18:54
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Альона888 »

Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, можливо хтось володіє інформацією. Ситуація така - потрібно подати декларацію за 2017 рік. В березні 2018 року придбала квартиру ( точніше майнові права). Квартиру в експлуатацію буде здано в липні 2018року тобто фактично зараз в мене майнові права на неї. Техпаспорту та свідоцтва про право власності немає та не буде до моменту здачі в експлуатацію. Допоможіть, як і коли показувати цю квартиру в декларації щоб все було згідно законодавства.
Дякую!!!

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Альона888 писав:Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, можливо хтось володіє інформацією. Ситуація така - потрібно подати декларацію за 2017 рік. В березні 2018 року придбала квартиру ( точніше майнові права). Квартиру в експлуатацію буде здано в липні 2018року тобто фактично зараз в мене майнові права на неї. Техпаспорту та свідоцтва про право власності немає та не буде до моменту здачі в експлуатацію. Допоможіть, як і коли показувати цю квартиру в декларації щоб все було згідно законодавства.
Дякую!!!
у 2017 ще не було ніяких прав - показувати нічого
у декларації за 2018 вже буде що декларувати: якщо об’єкт так і не введеться в експлуатацію, то буде що вписати в об’єкти незавершеного будівництва, а якщо здасться в експлуатацію і до 31.12.2018 буде відповідний запис у реєстрі власності на нерухомість - вписується до розділу про нерухомість + правочини
але якщо придбані майнові права перевищують 10 МПМ на 01.01.2018 протягом 10 днів треба подати зміни у майновому стані

Альона888
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 15 березня 2018, 18:54
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Альона888 »

Дякую за відповідь. хочу уточнити ще не до кінця зрозуміла. вартість по договору купівлі майнових прав 550 000 грн. Договір купівлі майнових прав від 28.02.2018 а свідоцтво про право власності та техпаспорт будуть літом після здачі в експлуатацію. То чи правильно я зрозуміла: протягом 10 днів після отримання свідоцтва про право власності я повинна буду показати це майно і правочин в декларації чи протягом 10 днів після підписання договору??

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Альона888 писав:Дякую за відповідь. хочу уточнити ще не до кінця зрозуміла. вартість по договору купівлі майнових прав 550 000 грн. Договір купівлі майнових прав від 28.02.2018 а свідоцтво про право власності та техпаспорт будуть літом після здачі в експлуатацію. То чи правильно я зрозуміла: протягом 10 днів після отримання свідоцтва про право власності я повинна буду показати це майно і правочин в декларації чи протягом 10 днів після підписання договору??
на жаль ні - щодо зміни майнового стану - 10 днів від 28.02.2018. якщо договір підписано суб’єктом декларування, а не членом сім’ї, раджу звернутися до адвоката й разом виправити ситуацію.

Альона888
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 15 березня 2018, 18:54
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Альона888 »

Козиренко Віталій, дякую. остання сума була внесена вчора тобто права набуті вчора а не при підписанні договору, значить ще є 9 днів для повідомлення якщо я правильно розумію. А підкажіть тоді як відобразити дану зміну в повідомленні? Там немає розділу "об'єкти незавершеного будівництва" та правочинів теж немає... лише нерухоме майно але майнові права - ще не майно

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Альона888 писав:Козиренко Віталій, дякую. остання сума була внесена вчора тобто права набуті вчора а не при підписанні договору, значить ще є 9 днів для повідомлення якщо я правильно розумію. А підкажіть тоді як відобразити дану зміну в повідомленні? Там немає розділу "об'єкти незавершеного будівництва" та правочинів теж немає... лише нерухоме майно але майнові права - ще не майно
остання сума була внесена вчора тобто права набуті вчора а не при підписанні договору, значить ще є 9 днів для повідомлення якщо я правильно розумію - так, за умови, що попередні платежі не перевищували 50 МПМ

як відобразити дану зміну в повідомленні - можливо, нематеріальні активи , і написати якіф саме - майнові права

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Майнові права це теж повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

mmm62 писав:У 2017 році я подарував квартиру родичу, як цю інформацію мені відобразити в розділу 14 "Видатки та правочини суб'єкта декларування"? У якому підрозділу потрібно вказати цей подарунок - "Інформація щодо видатку" чи "Інформація щодо іншого правочину"? Якщо треба вказати у підрозділу "Інформація щодо видатку" - необхідно чи ні вказати вартість цієї квартири в колонці "Розмір видатку"? У декларації за 2016 рік я цю квартиру з її вартістю відображав у розділі "Об'єкти нерухомості".
Дарування квартири це теж відчуження майна. Однак при даруванні ви не отримували дохід, а значить не буде повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (немає доходу) та не буде доходу в декларації за 2017 рік. Просто в декларації з об'єктів нерухомості у вас зникає квартира. Але у розділі видатки та правочини ви повинні вказати відчуження квартири (інші правочини).

Helgama
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 17 лютого 2017, 13:12
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Helgama »

Підкажіть будь ласка, як зазначити (в яких пунктах) в е-декларації таку ситуацію: у 2017 році отримано спадщину - квартира померлих батьків. Квартира у цьому ж році продана. Гроші від продажі поділено з братом - 50/50. Свою частку грошей декларант поклав на рахунок у банк. Брат проживає в іншій країні. 

Дякую, відповідь вже отримала.
Востаннє редагувалось 20 березня 2018, 11:09 користувачем Helgama, всього редагувалось 1 раз.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Helgama писав:Підкажіть будь ласка, як зазначити (в яких пунктах) в е-декларації таку ситуацію: у 2017 році отримано спадщину - квартира померлих батьків. Квартира у цьому ж році продана. Гроші від продажі поділено з братом - 50/50. Свою частку грошей декларант поклав на рахунок у банк. Брат проживає в іншій країні.
11 розділ:
дохід спадщина - сума згідно спадкових документів.
дохід від відчущення нерухомого майна - сума згідно договору купівлі продажу.
12 розділ:
сума коштів на рахунку у банку від продажу квартири.
14 розділ:
відчуження нерухомого майна.

Helgama
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 17 лютого 2017, 13:12
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Helgama »

Щіро дякую за відповідь. Вибачте, уточніть будь ласка - суму спадщини я зазначаю повністю, а власність декларанта вказую 50%? Дохід від відчуження майна - зазначати суму взагалі чи тільки 50% від суми, яку отримав декларант? Та в 14 розділі я також зазначаю повну суму відчуження нерухомого майна?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Helgama писав:Щіро дякую за відповідь. Вибачте, уточніть будь ласка - суму спадщини я зазначаю повністю, а власність декларанта вказую 50%? Дохід від відчуження майна - зазначати суму взагалі чи тільки 50% від суми, яку отримав декларант? Та в 14 розділі я також зазначаю повну суму відчуження нерухомого майна?
Все залежить від спадкоємців. Якщо ви та брат - тоді 50% від суми, якщо тільки ви спадкоємець значить всю суму. Дивіться свідоцтво про спадщину.

Onb18
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 05 січня 2018, 00:41
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Onb18 »

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, батьки подарували квартиру вартістю 250 тис. грн., я повинна подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Який розділ мені заповнювати: доходи, у тому числі дарунки? Чи обєкти нерухомості теж?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Onb18 писав:Добрий день. Підкажіть, будь ласка, батьки подарували квартиру вартістю 250 тис. грн., я повинна подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Який розділ мені заповнювати: доходи, у тому числі дарунки? Чи обєкти нерухомості теж?
В одному повідомленні:

Доходи: подарунок у негрошовій формі - 250000 грн.
Нерухомість: квартира з усіма відомостями.

Onb18
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 05 січня 2018, 00:41
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Onb18 »

Дмитрий Иванович писав:
Onb18 писав:Добрий день. Підкажіть, будь ласка, батьки подарували квартиру вартістю 250 тис. грн., я повинна подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Який розділ мені заповнювати: доходи, у тому числі дарунки? Чи обєкти нерухомості теж?
В одному повідомленні:

Доходи: подарунок у негрошовій формі - 250000 грн.
Нерухомість: квартира з усіма відомостями.
В розділі обєкти нерухомості потрібно вказувати продавця. А як вказати продавця, якщо це подарунок

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Onb18 писав:
Дмитрий Иванович писав:
Onb18 писав:Добрий день. Підкажіть, будь ласка, батьки подарували квартиру вартістю 250 тис. грн., я повинна подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Який розділ мені заповнювати: доходи, у тому числі дарунки? Чи обєкти нерухомості теж?
В одному повідомленні:

Доходи: подарунок у негрошовій формі - 250000 грн.
Нерухомість: квартира з усіма відомостями.
В розділі обєкти нерухомості потрібно вказувати продавця. А як вказати продавця, якщо це подарунок
Пишіть в продавці інформацію про дарувальника.
Аналогія.

Onb18
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 05 січня 2018, 00:41
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Onb18 »

Дмитрий Иванович писав:
Onb18 писав:
Дмитрий Иванович писав:
Onb18 писав:Добрий день. Підкажіть, будь ласка, батьки подарували квартиру вартістю 250 тис. грн., я повинна подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Який розділ мені заповнювати: доходи, у тому числі дарунки? Чи обєкти нерухомості теж?
В одному повідомленні:

Доходи: подарунок у негрошовій формі - 250000 грн.
Нерухомість: квартира з усіма відомостями.
В розділі обєкти нерухомості потрібно вказувати продавця. А як вказати продавця, якщо це подарунок
Пишіть в продавці інформацію про дарувальника.
Аналогія.
Дуже дякую!

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Соценко Євген писав:Підкажіть будь ласка, як правильно зазначити в декларації  будинок, який будувався за власний кошт, в частині "Вартість на дату набуття"?
Якщо при введені в експлуатації, реєстрації будинку проводилась оцінка - її і вказувати у вартість на дату набуття.

ING0807
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 29 березня 2018, 11:44
Регіон: Киевская область

Повідомлення ING0807 »

Дмитрий Иванович, в мене таке питання. На форумі було схоже питання про те, що 2017 році декларант подарував квартиру родичу. Проводилась еспертна оцінка(для сплати податку).Запитання: в декларації в розділі 14 як правильно вказати "інформація щодо іншого правочину-право власності припинено-нерухоме майно-квартира" ЧИ "інформація щодо іншого поавочину-а далі вибираємо ІНШЕ-в тоді вручну пишемо, що це був договір дарування #... від.. і кому саме...

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

ING0807 писав:Дмитрий Иванович, в мене таке питання. На форумі було схоже питання про те, що 2017 році декларант подарував квартиру родичу. Проводилась еспертна оцінка(для сплати податку).Запитання: в декларації в розділі 14 як правильно вказати "інформація щодо іншого правочину-право власності припинено-нерухоме майно-квартира" ЧИ "інформація щодо іншого поавочину-а далі вибираємо ІНШЕ-в тоді вручну пишемо, що це був договір дарування #... від.. і кому саме...
"інформація щодо іншого правочину-право власності припинено-нерухоме майно-квартира"

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”